Načítavanie údajov ...

Lukáš Urban v Prešove končí, od novej sezóny ho nahradí Slovinec Fižuleto

Jeden z najlepších slovenských hádzanárov súčasnosti Lukáš Urban si bude dres Tatrana Prešov, ktorého je odchovancom, obliekať už len do konca sezóny. Po nej okúsi 24-ročná spojka, ktorá pre problémy s kolenom chýbala slovenskej reprezentácii na minulotýždňovom turnaji 1. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2021, prvýkrát v kariére zahraničný angažmán.

 

„Lukáš Urban si po tom, čo celú svoju doterajšiu kariéru strávil v drese Tatrana Prešov, chce vyskúšať aj zahraničnú hádzanú. Ďakujeme mu za odvedené služby a je iba na ňom, aby sa v hádzanárskej Európe dokázal presadiť,“ uviedol v tejto súvislosti generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

 

Šarišania však už majú za Urbana náhradu na post strednej spojky. Oficiálny web úradujúceho slovenského majstra informoval, že od začiatku novej sezóny pribudne do kádra zeleno-bielych onedlho 26-ročný Lucijan Fižuleto zo Slovinska. Rodák s Celje hádzanársky vyrastal vo svojom domovskom klube, s ktorým si v sezóne 2015/2016 zahral aj prestížnu Ligu majstrov. Medzitým hral aj za RK Branik Maribor. Následne prestúpil do rakúskeho tímu HC Bruck, odkiaľ jeho hádzanárske kroky viedli do Kremsu, kde v minulej sezóne získal majstrovský titul a tešil sa aj z triumfu v Rakúskom pohári, v ktorom sa stal aj najužitočnejším hráčom (MVP). Zároveň ho zaradili aj do All-Star tímu celej sezóny. Fižuleto sa Tatranu upísal na dva roky.

 

„Teším sa a som nadšený, že budem môcť pôsobiť v tak dobrom mužstve, akým je Tatran nepochybne. Chcem sa ukázať, zažiť hádzanú na novej úrovni a osobne sa výkonnostne posunúť. Tatran je z tohto hľadiska správny klub. Chcem urobiť maximum pre to, aby som bol pre mužstvo prínosom,“ poznamenal v prvom ´prešovskom´ rozhovore Fižuleto.

Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022