Načítavanie údajov ...

Lukášovi Urbanovi sa od novej sezóny splní túžba z mladosti

Lukáš Urban je odchovancom Tatrana Prešov, v ktorom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a v mladom veku sa vďaka svojmu talentu dostal až do A-tímu. Pomerne rýchlo sa prepracoval medzi kľúčové postavy Šarišanov. Rozhodol sa však obrátiť list a prejsť na ďalšiu kapitolu svojej hádzanárskej kariéry. Dvadsaťštyriročná spojka má pred sebou posledný polrok pôsobenia v tíme úradujúceho slovenského majstra. O svojich zámeroch do budúcnosti prezradil viac v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

V uplynulých dňoch Tatran Prešov oznámil, že od ďalšej sezóny nebudete pokračovať v jeho tíme. Prečo?

– Nepredĺžil som zmluvu, ktorá sa mi končí. Chcem sa posunúť v kariére ďalej. Odmalička bolo mojím želaním pôsobiť v cudzine. Myslím si, že teraz nastal ten správny čas vyskúšať si zahraničný angažmán.

 

Malo vedenie Tatrana záujem predĺžiť s vami spoluprácu?

– Áno, oni chceli, aby som zostal a pokračoval.

 

Uskutočnili sa na túto tému nejaké rokovania?

– Už na konci uplynulého ročníka som mal debatu s majiteľom prešovského klubu Miloslavom Chmeliarom o mojom zotrvaní, ale povedal som mu, že by som chcel pokračovať niekde inde. Klub to zverejnil až teraz.

 

Je už známe vaše nové pôsobisko?

– Zatiaľ nie. Ešte som sa nikomu neupísal, hoci som mal nejaké ponuky – napríklad zo Švajčiarska či Francúzska. Zatiaľ čakám, ako sa situácia vyvinie.

 

Kedy by mohlo padnúť rozhodnutie?

– Čím skôr, tým lepšie pre mňa osobne, moju pohodu i klub. Nebojím sa toho, že by som si nemal z čoho vyberať. Nechcem sa však unáhliť a podpísať len z hľadiska toho, aby som niečo mal. Dúfam, že do konca februára bude jasno, kam povedú moje ďalšie kroky.

 

Mali ste pocit, že v Tatrane, hoci hrá aj európske súťaže (Liga majstrov, SEHA liga), sa už nemáte kam posunúť?

– V každom prípade mi to dalo veľa do mojej kariéry, ale už túžim skúsiť niečo nové. Naučiť sa iný jazyk, vidieť, ako to funguje v zahraničí, zmeniť určitý stereotyp a aj okúsiť inú súťaž.

 

Preferujete nejakú krajinu, v ktorej by ste chceli pôsobiť?

– Možno Francúzsko a Nemecko, tam majú momentálne najlepšie ligové súťaže. Samozrejme, bundesliga je top, ale nebránim sa ani inému angažmánu. V každej krajine sa nájde nejaké dobré mužstvo. Ak by to malo byť na špičkovej úrovni, nebol by som proti. Uvidíme, aké budú možnosti. Potom sa na to reálne pozriem a podľa toho sa rozhodnem. Vo Francúzsku či Nemecku má prakticky každý tím svoju kvalitu, a to ani nemusí hrať o popredné priečky. O záchranu by som však nerád hral, ale ani stred tabuľky by mi neprekážal.

 

Existuje vysnívaný klub, v ktorom by si raz chcel hrávať?

– Kiel a Barcelona sú dva kluby s bohatou históriou a asi každý hádzanár by bol šťastný, keby sa mu počas kariéry podarilo za niektorý z nich hrávať. V mojom prípade by sme tu asi rúbali vysoko, chcem začať skromnejšie.

 

Nedávno ste pre pretrvávajúce problémy s kolenom nemohli pomôcť reprezentácii v I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2021. Ako ste na tom zdravotne s odstupom pár týždňov?

– Už som fit. Po návrate z reprezentácie som začal najskôr pracovať individuálne. Teraz už trénujem na sto percent bez obmedzení a nemám bolesti. V sobotu by som mal v extraligovom zápase proti Košiciam figurovať v zostave.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022