Macháč v drese Egeru sám na všetko nestačil

Hádzanári USAM Nimes Gard s brankárom Teodorom Paulom zachránili v súboji najvyššej francúzskej súťaže v poslednej chvíli aspoň bod, keď proti tabuľkovému susedovi Cesson Rennes vyrovnali z pokutového hodu (24:24).

V Maďarsku si Ferencváros poradil s tímom Fejér-B.Á.L. Veszprém 40:31, pričom Marián Žernovič mal sedem zákrokov z 22 striel, Jakub Mikita dal tri góly zo štyroch zakončení, nepremenil svoj pokus z pokutového hodu. HE-DO B. BRAUN Gyöngyös vyhral na pôde NEKA 35:29, víťazstvo pomohol dvoma gólmi zariadiť aj Ľubomír Ďuriš.
Posledný Eger tesne prehral gólom v poslednej minúte v Budakalászi 27:28, ale jeho pivot Šimon Macháč skóroval osemkrát z rovnakého počtu striel, raz bol vylúčený a odohral 51 minút. Lukáš Urban z Grundfosu Tatabánya si zahral necelých 11 minút proti hviezdnemu Veszprému (23:34), pričom neuspel so svojím jedným streleckým pokusom

Puente Genil si komplikuje situáciu v I. španielskej lige, počas víkendu prehral so Sinfínom 27:30, brankár Michal Martin Konečný chytil dve zo šiestich striel súpera. Nava bez zraneného kanoniera Jakuba Prokopa prehrala duel tabuľkových susedov s Morazzom Cangas 23:30. Prokopov spoluhráč Tomáš Smetánka neskóroval zo svojich dvoch pokusov.

V poľskej lige nepochodil Górnik Zabrze na palubovke Kaliszu (22:25), keď Ľubomir Ivanicja skóroval raz.

Taganrog s brankárom Igorom Čuprynom sa dostal na 3. pozíciu v I. ruskej lige, keď na pôde Sungulu vyhral 24:23.

Tretiu výhru v nadstavbovej časti I. gréckej ligy si pripísali hráči AEK Atény, ktorí zdolali Dramu 41:31 aj dvojgólovým prispením Juraja Briatku. Slovenský krídelník počas približne 25-minútového pobytu na ihrisku sa trikrát dostal k zakončeniu.

Vo štvrťfinále pohárových súťaží sa nedarilo klubom Slovákov. HSC Suhr Aarau nestačil vo Švajčiarskom pohári na Kadetten Schaffhausen (25:31), jeho pivot Martin Slaninka si odpykal dva dvojminútové tresty a urobil jednu technickú chybu. V DHB-Pokali v Nemecku prehral GWD Minden v Magdeburgu 26:34. V štatistikách figuruje šesť gólov Tomáša Urbana, na ktoré potreboval desať pokusov, premenil všetky tri pokutové hody.

V II. bundeslige sa HSG Nordhorn-Lingen prepracoval na 2. miesto po výhre nad Essenom 32:29. Dominik Kalafut premenil jednu z dvoch striel, dopustil sa dvoch technických chýb. ThSV Eisenach získal dôležité dva body na palubovke posledného Ferndorfu (27:24), Martin Potisk sa nezapísal do štatistík.

V III. lige HC Burgenland prehral s predposledným SV 04 Plauen-Oberlosa 25:26, Marek Hniďák za domácich dosiahol jeden gól z dvoch zakončení, vybojoval dva pokutové hody a pripísal si aj šesť asistencií. Nešťastné zaváhanie však Burgenland odčinil potom výhrou nad favorizovaným Eintrachtom Hildesheim s Martinom Schmiedtom v zostave (30:26), ktorému pripravili len druhú prehru v sezóne. Hniďák dal počas 42 minút päť gólov z ôsmich striel, raz bol vylúčený.

V českej extralige sa brnianske derby skončilo nerozhodne, keď Maloměřice remizovali s tímom SKKP Handball Brno 28:28, hoci päť minút pre koncom ešte viedli 28:25. Za hostí raz skóroval Vladimír Ratkovský. Tréner domácich František Urban získal s mužstvom prvý bod od januárového nástupu do funkcie. Pražská Dukla si pripísala štvrté víťazstvo za sebou, keď bez Mareka Hlinku v zostave zdolala Lovosice 37:30. Majstrovská Plzeň si poradila s domácimi Kopřivnicami 26:23, Marek Korbel sa gólovo nepresadil. Súboj klubov slovenských trénerov vyznel pre HC Zubří. Zverenci trénera Petra Dávida vyhrali nad Sokolom Novým Veselí s Petrom Kostkom na lavičke 31:24 a predĺžili jeho šnúru prehier na štyri zápasy. Nezdar nepomohli odvrátiť ani dva góly Andrej Parollyho, jeden dosiahol z pokutového hodu.

Ruský Rostov s asistentom trénera Tomášom Hlavatým remizoval na palubovke maďarského Ferencvárosu 25:25, vďaka čomu si udržal 2. priečku v A-skupine Ligy majstrov žien. V dueli o prvú pozíciu v A-skupine Európskej ligy podľahol Mosonmagyaróvár nórskemu tímu Sola HK na jeho palubovke 25:31 a 22:27. Barbora Lancz ani v jednom z duelov nenastúpila.

Druhú prehru za sebou v I. bundeslige utrpel Thüringer HC, keď v závere duelu nestačil na domáci HSG Bensheim/Auerbach (33:34). Za zdolané dosiahla Lýdia Jakubisová šesť gólov.

V II. francúzskej lige uspel Achenheim Truchtersheim na pôde ASUL Vaulx-en-Velin 28:25 aj s trojgólovým pričinením Karin Bujnochovej, ktorá na bránku súpera vyslala osem striel.

V Rakúsku nestačil MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou v súboji o 3. priečku v tabuľke na domáci Feldkirch (25:30). Diana Michálková bola s piatimi gólmi najlepšou strelkyňou Stockerau pri vysokej prehre s Hypom (16:36). Slovenská pivotka mala proti lídrovi na konte aj jedno vylúčenie. BT Füchse Powersports aj vďaka piatim gólom Nicol Nejedlíkovej (raz bola vylúčená) pokoril Dornbirn 29:22. Posledný Eggenburg s trénerom Tiborom Csókom a hráčkou Barborou Královou tesne podľahol v Grazi (21:23).

Líder najvyššej švajčiarskej súťaže Nottwil poľahky zdolal Kreuzlingen (41:29), za ktorý dosiahla Petra Škoricová 5 (z 11 striel) a Mária Olšovská 4 góly (zo 6 striel). Obe sa dopustili troch technických chýb. LC Brühl Handball s Ľubomírom Švajlenom v realizačnom zakončil základnú časť vysokým triumfom nad HV Herzogenbuchsee 36:22. Winterthur, kde trénerovi Oliverovi Rothovi pomáha Peter Kukučka, remizoval s Thunom 28:28.

Ego Spor Ankara prehral v tureckej lige na palubovke tímu Yenimahalle 31:39 bez gólového zápisu Márie Holešovej, ktorá sa na palubovke ocitla v druhej časti prvého polčasu.