Načítavanie údajov ...

Macháč verí, že výkony reprezentácie SR budú gradovať na ME 2022

V uplynulej sezóne si vystrieľal honor najlepšieho kanoniera Slovnaft handball extraligy mužov a získal aj svoj prvý zahraničný angažmán. Šimovovi Macháčovi však rok 2019 priniesol aj ďalšie ocenenie, o ktorom rozhodli fanúšikovia. Tí ho svojimi hlasmi v ankete SZH posunuli do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov. Dvadsaťšesťročnému odchovancovi považskobystrickej hádzanej v nej patrí pozícia pivota. „Som veľmi rád, že som sa dostal do Sedmičky roka 2019, keďže konkurencia bola veľmi veľká. Mňa potešila už aj nominácia, pri Mišovi Kopčovi a Martinovi Slaninkovi som ani nedúfal vo víťazstvo, pretože obaja sú veľmi dobrí pivoti. O to viac ma toto ocenenie potešilo,“ uviedol Macháč v rozhovore pre facebookovú reláciu SZH Handball Talk.

V sezóne 2019/2020 si obliekal dres českého tímu Talent M.A.T. Plzeň. „Bol som rád, za prestup do Plzne. Zo začiatku bola ťažšia adaptácia na nové prostredie a ligovú súťaž, ale postupom času sa mi podarilo dobre udomácniť a dúfam, že to aj naďalej pôjde ešte lepšie,“ skonštatoval Š. Macháč, ktorý zostáva v západočeskej metropole aj v nasledujúcom ročníku: „Aj ďalší rok zostávam v Plzni. Hoci boli nejaké ponuky aj zo zahraničia, sústredím sa na pôsobenie v súčasnom tíme a budem to riešiť až po ďalšej sezóne.“

Šimon Macháč patrí k stabilným členom reprezentačného kádra trénera mužov SR Petra Kukučku. „Pre každého športovca je sen dostať sa do reprezentácie a reprezentovať svoju krajinu. Mám veľmi pozitívne dojmy zo súčasného národného tímu, aj keď výsledky neboli optimálne, ale tím sa formuje. Dúfam, že naše výkony budú teraz lepšie a lepšie. Pevne verím, že na najbližšom vrchole, ktorým budú domáce majstrovstvá Európy, podáme najlepšie výkony,“ zaželal si druhý najlepší strelec Plzenčanov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Barbora Martikánová

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022