Načítavanie údajov ...

Macháč vystrieľal pohárový postup Egeru, Vančová Perchtoldsdorfu

Šimon Macháč sa naďalej ukazuje ako vydarená posila hádzanárov SBS-Eger. V stretnutí 3. kola Maďarského pohára proti Orosháze (29:27) sa slovenský pivot predviedol 10 gólmi, za hostí nastúpil aj Otto Kancel. V dueli NEKA – Budakalász (30:36) mal Jakub Prokop na konte jeden dvojminútový trest. Postúpil aj Ferencváros po výhre na palubovke Komló (29:23), pričom Jakub Mikita skóroval dvakrát a tiež dvakrát bol vylúčený, Marián Žernovič sa v bránke objavil len na chvíľu.
V českej extralige potiahol Marek Hlinka svoj tím HC Robe Zubří k tretiemu víťazstvu za sebou, tentoraz siedmimi gólmi proti KH Kopřivnice (30:25), odpykal si jeden dvojminútový trest. Zubří je šieste. Svoje víťazné šnúry natiahli aj Dukla Praha (jej hráčom je momentálne zranený Branislav Cigáň) proti Plzni (32:25) a Frýdek-Místek s trénerom Danielom Valom v Jičíne (27:21) a v tabuľke im patrí 3., resp. 4. priečka.
Naopak, neuspel Sokol Nové Veselí, keď prehral u lídra v Karvinej (24:34). Štyrikrát sa strelecky presadila nová akvizícia Marek Korbel (raz bol aj vylúčený), Andrej Parolly premenil všetkých päť pokutových hodov a Kristián Halla skóroval raz. Na zápasovej súpiske trénera Nového Veselí Petra Kostku chýbal zo Slovákov iba brankár Adrián Šimovček.
V osemfinále Rakúskeho pohára žien sa o prekvapenie postaral Perchtoldsdorf Devils vyradením UHC Müllner Bau Stockerau 37:36 po predĺžení, na čom mala výrazný podiel 11-gólová Monika Vančová (2 góly z pok. hodov, okrem toho 2 vylúčenia). Na strane zdolaných si Diana Michálková pripísala len jedno vylúčenie. Vyrovnaný duel so šťastným koncom pre domácich predviedli UHC Eggenburg a BT Füchse Powersports (25:24). K postupu Eggenburgu vedeného Tiborom Csókom do štvrťfinále prispela Nicol Nejedlíková 6 presnými zásahmi, pričom bola raz úspešná z pokutového hodu, v bránke chytala Adriana Medveďová.
Thüringer HC neobháji prvenstvo v Nemeckom pohári, keďže vo štvrťfinále podľahol doma Metzingenu 32:35. Slovenka Lýdia Jakubisová opäť chýbala v zostave THC.
V najvyššej ruskej súťaži neohrozene kraľuje Rostov. Klub slovenského asistenta trénera Tomáša Hlavatého počas víkendu vyhral na palubovke Dinama-Sinara Volgograd jednoznačne 44:28.
Hádzanárky Kisvárdy nezvládli dôležitý duel v najvyššej maďarskej súťaži, keď doma prehrali s Érdom 21:22 a súperky figurujúce na 11. pozícii sa na nich bodovo dotiahli. Veronika Habánková premenila dva zo šiestich streleckých pokusov počas 23-minútového pobytu na ihrisku. V zápise figurovala aj brankárka Izabela Kondášová, Dorota Bačenková či Veronika Duranková nie. Vo víťaznom ťažení pokračujú hráčky tímu Motherson Mosonmagyaróvár, keď predposledné družstvo Hungast Szombathely zdolali 37:26 a v aktuálnom poradí sa nachádzajú na 4. stupienku. Z kvarteta Sloveniek mala najlepšiu streleckú mušku Barbora Lancz, ktorá skórovala päťkrát zo siedmich pokusov. Polovičnú úspešnosť dosiahli Simona Szarková (2 góly zo 4 striel) i Mária Holešová (1 z 2). Anette Emma Hudák zakončila raz bez gólovej radosti. Najviac odohrala Szarková (38:36 min), ktorá si odpykala aj dva tresty. Lancz mala na konte 23:47 min a jeden dvojminútový trest. Hudáková si zahrala 16:36 a Holešová 6:34 min.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/eger.eszterhazy

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022