Načítavanie údajov ...

Maďari dali svojmu trénerovi narodeninový darček, Slováci potrebujú pridať

Úvod II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej mužov nepriniesol v 7. skupine prekvapenie. Favorizované tímy Maďarska a Ruska sa s prehľadom presadili v domácich súbojoch a získali povinné body.
Rusi deklasovali v Moskve Talianov 34:20 a Maďari rozhodli v Érde o svojom víťazstve nad Slovákmi (30:22) už v I. polčase, v ktorom si vypracovali sedemgólový náskok. „Ich víťazstvo bolo zaslúžené. Hoci sme skúšali rôzne taktické varianty, ani s jedným sme sa nedokázali cez nich dostať. Predovšetkým maďarská obrana bola veľmi účinná, pričom my sme k tomu prispeli nepresnou a nedisciplinovanou hrou v útoku. Naši brankári sa ledva stretli s loptou. Proti Rusom musíme podať lepší výkon, aby sme mali ďalej šancu na postup,“ uviedol pre Nemzeti Sport hlavný kouč SR Heine Ernst Jensen.

Jeho kolega z maďarskej lavičky István Csoknyai, ktorého len nedávno – zatiaľ dočasne – vymenovali do funkcie, netajil svoju spokojnosť. „Moji hráči dodržali to, čo mi sľúbili – víťazstvo v deň mojich narodenín. Vynikajúco sme hrali v obrane i v útoku so skvelým dirigentom hry Lékaiom a ani na brankárov sa nemôžem sťažovať. Inkasovaných 22 gólov a takisto 30 strelených hovorí samo za seba,“ poznamenal od stredy 54-ročný Csoknyai.

Dobré momenty v zápase ukázal v slovenskom drese pivot Martin Slaninka, autor 5 gólov. „Musím povedať, že sme podali dobrý výkon. Päťdesiat minút nám fungovala obrana a boli sme nebezpeční v útoku. Žiaľ, konečný rozdiel je dosť vysoký. Nezaslúžili sme si prehrať takto výrazne. Duel sme si prehrali v poslednej desaťminútovke prvého polčasu. Ešte v 20. min to bolo o jeden gól, ale na prestávku sme išli už so sedemgólovým mankom. Ten sa nám v druhom polčase už ťažko dobiehal. Napriek tomu si myslím, že sme sa posunuli a máme na čom stavať.“

Kritickejší bol nový kapitán národného tímu SR Martin Straňovský, ktorý rovnakú funkciu zastáva aj v prešovskom Tatrane: „Maďari nepristúpili k zápasu laxne, nič nepodcenili, boli lepším tímom a vyhrali zaslúžene. Skutočne ťažko sa proti nim hralo ťažko, kvalitu ich družstva bolo vidieť, na maďarskej strane bola väčšia ako na našej. Mali sme veľa nepripravených striel z diaľky, ktoré nám nepadali do bránky, v ktorej stáli šikovní brankári. Z našej strany mohlo byť aspoň viac agresivity a bojovnosti v tomto súboji. Najmä v obrane, hoci proti dvojmetrovým a stokilovým chlapom to nie je jednoduché,“ skonštatoval ľavý krídelník alternujúci aj na strednej spojke, ktorý hral s chuťou a s istotou premieňal pokutového hody. Aj vďaka tomu bol so siedmimi presnými zásahmi najlepším strelcom duelu. „Kapitán v tejto dobe už nehrá takú úlohu. Sme tu viacerí starší hráči, ktorí by sme mali ťahať družstvo. Som však rád, že si ma chalani zvolili, budem sa ich snažiť motivovať,“ dodal M. Straňovský.

Autor: SITA, Foto: MKSZ/Kovács Anikó

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022