Načítavanie údajov ...

Majiteľ Tatrana chce preregistrovať najúspešnejší slovenský klub do Ľubotíc

Majiteľ hádzanárskeho Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar je známy tým, že čo na srdci, to aj na jazyku. V uplynulých dňoch upriamil na pozornosť na najlepší hádzanársky klub súčasnosti svojimi výrokmi, v ktorých naznačil jeho preregistrovanie do Ľubotíc. Metropola Šariša by prišla o svoje najúspešnejšie športové odvetvie, keďže Tatran je pätnásťnásobný majster SR.

„Prešov nemá poriadny hokej, nemá futbal a nebude mať ani najúspešnejší kolektívny šport – hádzanú. Tatran Prešov preregistrujem v dohľadnej dobe do Ľubotíc, do môjho rodinného sídla v tamojšom Kaštieli. Ak môže Hoffenheim, dedinka s 3,5-tisíc obyvateľmi v Nemecku hrať I. bundesligu vo futbale, tak podobne veľké Ľubotice môžu pokojne účinkovať pod hlavičkou Tatrana v hádzanárskej Európe. Jednu z najbohatších obcí na Slovensku urobím ešte úspešnejšou a slávnejšou,“ vyhlásil pre Korzár majiteľ Tatrana Prešov, ktorého klub stojí na prahu jubilejnej dvadsiatej sezóny od Chmeliarovho vstupu.

Chmeliar má ťažké srdce na miestnu samosprávu. „Za posledných dvadsať rokov nikto neurobil viac pre propagáciu mesta Prešov ako tunajšie hádzanárske tímy. V zahraničí vnímajú Prešov akurát tak cez hádzanú, prípadne niektorí ako mesto na východe Slovenska niekde pri ukrajinských hraniciach. Na druhej strane odplata za takúto propagáciu sa Tatranu od mesta nedostáva. Takému poľskému majstrovi VIVE Kielce prispieva miestna samospráva na činnosť dvomi miliónmi eur. Chorvátsky Záhreb tamojšiemu PPD dáva na sezónu milión eur. Tatran za mojej éry od mesta Prešov nikdy nič nežiadal. Avšak najpopulárnejší šport v Prešove by si finančnú podporu zaslúžil. Aj z dôvodu, že Tatran hrá špičkovú európsku hádzanú a do Prešova prichádzajú tie najlepšie družstvá. Za to množstvo titulov a úspechov i za hranicami Slovenska by si podporu zaslúžili aspoň naše mládežnícke družstvá. Uvedomovali sme si ale, že mestská samospráva nemá peňazí na rozhadzovanie a keď budeme tlačiť my, nedostane sa na ostatných.“

Tatran za Chmeliarovej éry odohral 18 sezón v najvyššej súťaži (jedna bola anulovaná pre COVID-19) a jednu v druhej lige. Získal pätnásť titulov majstra Slovenska, z toho trinásť v rade, pätnásťkrát vyhral Slovenský pohár, stal sa víťazom spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL), trikrát víťazom Českej extraligy. K tomu má za sebou niekoľko desiatok turnajových víťazstiev doma aj v zahraničí, úspešné účinkovanie v Lige majstrov, Pohári EHF či nadnárodnej SEHA Gazprom lige, v ktorej je od jej vzniku pravidelným účastníkom.

„Za toto obdobie naša obchodná spoločnosť zrekonštruovala tri haly, ktoré boli v dezolátnom stave, ktoré dnes slúžia svojmu účelu a ktoré pre mesto Prešov by nikdy neboli prioritou. Pred dvoma rokmi sme spočítali, že hádzaná od roku 2001 stála obchodnú spoločnosť Tatran Prešov v bývalých slovenských korunách už viac ako miliardu,“ poznamenal pre regionálny denník Korzár M. Chmeliar.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Korzár/jale

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022