Načítavanie údajov ...

Majstrovská Iuventa na úvod do Nízkych Tatier, novou tvárou omladeného kádra iba Ukrajinka Burdinová

Peter Dávid (tréner Iuventy Michalovce) k žrebu Pohára EHF. „Keby som to mal zhodnotiť, nebol to pre nás najhorší žreb, ale ani najlepší. Boli tam aj lepšie možnosti. Na druhé kolo sa ešte pozerať nechcem, keďže viem, že nás čaká kvalitný súper“

Slovenský hádzanársky šampión Iuventa Michalovce sa po pondelkovom štarte letnej prípravy presunul na sústredenie do Liptovského Jána, kde sa bude na novú sezónu pripravovať do nedele. Nový tréner Zemplínčaniek Peter Dávid mal na úvodnom tréningu 16 hráčok, absentovala juniorská reprezentantka Martina Pustá, ktorá v drese SR účinkuje na kontinentálnom šampionáte v maďarskom Győri.

V michalovskom kádri je úplne novou tvárou ukrajinská krídelníčka Anastasia Burdinová, ktorá pôsobila v Černove. Okrem nej pribudli do tímu žien aj štyri dorastenky – Miriam Milenkyová, Ela Savko, Simona Rovňáková, Ivona Michalcová.

Do Liptovského Jána išlo ženské družstvo na sústredenie už šiestykrát. „V Liptovskom Jána budeme kombinovať kondičnú časť s hernou. Ráno budú tréningy zamerané kondične, popoludní zase na hernú stránku. Ja tamojšie prostredie nepoznám, no dal som na slová svojich kolegov, že je to výborné miesto na prípravu. Sústredenie končíme v nedeľu, keď mám pre dievčatá pripravené malé prekvapenie,“ citoval klubový web trénera Iuventy Petra Dávida.

V deň príchodu do Nízkych Tatier sa Michalovčanky dozvedeli, že v 1. kvalifikačnom kole Pohára EHF žien bude ich protivníkom družstvo SPONO Eagles zo Švajčiarska. V prípade postupu by to v 2. kole bolo francúzske Nice aj s bývalou reprezentantkou SR Martinou Školkovou. „Nejaké informácie už o klube mám. Mám totiž bývalú hráčku vo Švajčiarsku. Tá mi povedala, že ide o silný tím, ktorý vlani obsadil štvrté miesto len vinou toho, že sa mu v závere súťaže zranilo viacero hráčok. Sezónu predtým bolo majstrom Švajčiarska. Súper je pre nás neznáma. Keby som to mal zhodnotiť, nebol to pre nás najhorší žreb, ale ani najlepší. Boli tam aj lepšie možnosti. Na druhé kolo sa ešte pozerať nechcem, keďže viem, že nás čaká kvalitný súper. V našom tíme nastáva obrovská prestavba, máme veľa mladých hráčok. Prvé kolo Pohára EHF je tu za chvíľu. V podstate sú to iba dva mesiace. Aj preto šance na postup nechcem hodnotiť nejakými číslami,“ vyjadril sa k výsledku žrebu P. Dávid.

Autor: SITA, Foto: Iuventa

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022