Načítavanie údajov ...

Majstrovský Tatran ukončil sezónu, Prešovčania v marci bez krátenia platov

Po pondelkovom zrušení súťažného ročníka 2019/2020 Slovenským zväzom hádzanej (SZH) ukončil od stredu 1. apríla svoje tohtosezónne pôsobenie aj najlepší slovenský klub Tatran Prešov. Šarišania by sa mali opäť zísť na začiatku letných prázdnin, štart prípravy seniorského A-tímu je predbežne stanovený na stredu 1. júla. Záležať bude od situácie s vývojom šírenia nákazy koronavírusu a aktuálne platných obmedzení. „Keďže ide o dlhú pauzu, budú mať hráči naordinované individuálne tréningy. Príprava bude monitorovaná a odkomunikovaná s trénerom Slavkom Golužom a kondičným trénerom,“ informoval na klubovom webe generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

Vedenie klubu musí v tejto výnimočnej situácii vyriešiť aj záležitosti ohľadom hráčskych zmlúv. „Aj keď je celková spoločenská a ekonomická situácia je zlá a napriek tomu, že sme posledný súťažný zápas odohrali už 11. marca, pristúpili sme k tomu, že mužstvo dostane za predchádzajúci mesiac výplaty v plnej výške. Ďalšie kroky prijmeme postupne v najbližších dňoch,“ prezradil Benický.

V tejto súvislosti je zatiaľ jedinou istotou, že hráčom s platnosťou zmlúv do konca aktuálnej sezóny prišlo vzájomnou dohodou k ukončeniu kontraktov v predstihu k 31. marcu. Ide o trojicu zahraničných hráčov – Mario Cvitkovič, Januš Lapajne a Leon Vučko. „V tejto náročnej situácii, v ktorej sme sa všetci ocitli a žiada si mimoriadne opatrenia a ústupky, chcem vyzdvihnúť prístup tohto tria hádzanárov. Sami vidia a chápu situáciu, ktorá vznikla. Pri predčasnom ukončovaní spolupráce to v maximálnej miere zohľadnili. O to viac nás v súvislosti s vopred plánovaným odchodom tejto trojice mrzí, že im nebudeme môcť pripraviť adekvátnu rozlúčku s naším dresom, v ktorom odvádzali dlhodobo kvalitné výkony,“ dodal generálny manažér úradujúceho slovenského šampióna.

Autor: SITA, Foto: seha-liga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022