Načítavanie údajov ...

Trinásť miesteniek pre európske tímy na MS 2021

 

IHF zverejnila kľúč rozdelenia účastníckych kvót pre MS hádzanárov 2021 v Egypte

Už od lanského októbra je po rozhodnutí Rady Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) známe, že majstrovstvá sveta v hádzanej budú mať od roku 2021 namiesto súčasných 24 už 32 účastníkov. Prvým šampionátom so zvýšeným počtom tímov budú nasledujúce 27. MS, ktoré sa uskutočnia v Egypte 2021. Tohtoročný „svet“ sa hral v Nemecku a Dánsku naposledy s dvoma tuctami družstiev.

IHF zverejnila kľúč rozdelenia miesteniek medzi jednotlivé kontinenty. Naďalej bude platiť, že organizátor a obhajca titulu majú účasť zabezpečenú automaticky. V prípade, že bude viac usporiadateľov, zníži sa počet miesteniek pre kontinent, z ktorého sú dané krajiny. Zároveň bude 12 miesteniek určených pre jednotlivé kontinenty, ktoré sa budú rozdeľovať na základe umiestnenia na predchádzajúcich MS.

Okrem nich sú pre Európu, Afriku, Áziu a panamerických zástupcov vyčlenené po 4 miesta. Jedno miesto je k dispozícii pre Oceániu, ale iba v prípade, keď sa národný tím umiestnil na ázijskom šampionáte do 5. miesta. Ak nebude splnená táto podmienka, IHF udelí voľnú kartu. S cieľom zabezpečiť kvalitu majstrovstiev sveta prehodnotí IHF rozdelenie jednotlivých miest po každom podujatí.

V súvislosti s najbližšími MS mužov v Egypte majú istotu účasti úradujúci dánski šampióni a domáci reprezentanti. Podľa nových pravidiel a so zohľadnením výsledkov MS 2019 sa zostávajúcich 30 miest rozdelí nasledovne: Afrika 6 miesteniek, Ázia 4, Európa 13, Amerika 5 (1 pre Severnú Ameriku a Karibik a 4 Južnú a Strednú Ameriku), Oceánia 1 (pri splnení podmienky umiestnenia na ázijskom šampionáte do 5. miesta), 1 voľná karta (udeľuje ju IHF).

Autor: SITA, Foto: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022