Načítavanie údajov ...

Mária Holešová do Maďarska, od novej sezóny v Mosonmagyaróvári

Hádzanárska reprezentantka SR mení chorvátsku ligu za maďarskú

Slovenská hádzanárska reprezentantka Mária Holešová po roku opäť mení klub. Po vydarenej sezóne v chorvátskej Podravke Koprivnica, v drese ktorej si zahrala skupinovú fázu Ligy majstrov a siahala na semifinále Pohára EHF, sa sťahuje bližšie ku Slovensku. Od novej sezóny bude hrávať za aktuálne desiaty tím najvyššej maďarskej súťaže Mosonmagyaróvári KC, s ktorým sa v uplynulých dňoch dohodla na dvojročnej zmluve.

„Už pred rokom bolo mojou prioritou prestúpiť do Maďarska, ale napokon som sa rozhodla vyskúšať pôsobenie v Podravke Koprivnica. V Chorvátsku som okúsila množstvo európskych pohárových stretnutí, zažila úplne iné zápasy, hrala proti európskej špičke. S vedením klubu sme sa nedohodli na predĺžení zmluvy, a preto som sa rozhodla, že to skúsim v Maďarsku. Ponúk odtiaľ som mala viacero, v jednom prípade som už bola dokonca pred podpisom zmluvy, ale napokon som rada, že som sa dohodla práve s Mosonmagyaróvárom. Je to blízko Slovenska a navyše budem na ľavej strane spolupracovať s reprezentačnou spojkou Simonou Szarkovou, s ktorou si výborne rozumiem,“ povedala Mária Holešová.

Prestup Márie Holešovej do klubu z Mosonmagyaróváru sprostredkoval hráčsky agent Jaroslav Bovan z agentúry Sport Media Group. „Ako som už neraz spomínal, naším cieľom je v prvom rade utvárať príležitosti. Po tom, čo sme sa v prípade Holešovej nedohodli na predĺžení spolupráce s Podravkou Koprivnica, sme upriamili našu pozornosť na Maďarsko a napokon sme sa dohodli na veľmi dobrých podmienkach s Mosonmagyaróvárom. Verím, že sa Majke bude v tomto klube dariť a jej výkonnosť ešte porastie,“ poznamenal Jaroslav Bovan.

Manažér Mosonmagyaróváru László Hoffmann priznal, že si Máriu Holešovú vyhliadli už dávnejšie: „Koncom minulého roka sme boli so širším vedením nášho klubu v Šali na kvalifikačnom zápase Slovensko – Ukrajina. Pôvodne sme si chceli pozrieť našu kmeňovú hráčku Réku Bízikovú, ktorá však nenastúpila. V akcii sme však videli Majku Holešovú a už vtedy sme si povedali, že by sme ju radi získali. Táto možnosť sa naskytla teraz a my sme veľmi šťastní, že sme sa s ňou dohodli na dvojročnej spolupráci,“ prezradil manažér klubu z mesta, ktoré leží len pätnásť kilometrov od hraníc so Slovenskom. „Majka je veľmi silná, rýchla a dynamická hráčka s vysokou tréningovou morálkou. Určite nám môže pomôcť v otvorených obranných štýloch a celkovo nám zapasuje do našich plánov hrať rýchlu a modernú hádzanú. Naším cieľom je umiestniť sa do šiesteho miesta a vybojovať si účasť v európskych pohároch,“ dodal László Hoffmann.

Mosonmagyaróvári KC v uplynulých dňoch informoval, že predĺžil spoluprácu so Simonou Szarkovou, ale na odchode je ďalšia Slovenka, brankárka Lucia Gubiková, ktorá je momentálne zranená.

Autor: SITA, Foto: archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022