Načítavanie údajov ...

Mária Holešová do Podravky Koprivnica

Slovenská hádzanárska reprezentantka Mária Holešová mieri z Iuventy Michalovce do zahraničia. Od nadchádzajúcej sezóny si bude obliekať dres RK Podravka Vegeta Koprivnica. Úradujúcemu chorvátskemu šampiónovi sa v stredu po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky upísala na jeden rok, pričom na jar 2019 sa obe strany môžu dohodnúť na prípadnom pokračovaní spolupráce.

„Som šťastná, že sa podarilo zrealizovať tento angažmán aj vďaka tomu, že môj agent reagoval na situáciu, keď ho oslovila manažérka klubu, že by mala o mňa záujem, a spoľahlivo to komplexne riešil. Je to super, beriem to ako novú výzvu. Už druhý rok som chcela ísť niekam do zahraničia. Verím, že ma to posunie herne i z psychickej stránky. S vedením Iuventy som komunikovala. Hoci som bola v Michalovciach spokojná, nič mi tam nechýbalo, mojou prioritou bol odchod. Preto som predstaviteľov michalovského klubu informovala, že ak sa naskytne možnosť, tak po nej siahnem,“ uviedla pre agentúru SITA 25-ročná ľavá krídelníčka a k svojmu prestupu ešte dodala: „Ponúk som mala viacero. Pre mňa je vysnívanou súťažou maďarská liga, tam mi však dva kluby nevyšli. Podravka mi padla vhod, má kvalitné meno a chce sa prebojovať do Ligy majstrov. Práve vysoké ambície ma presvedčili, aby som prikývla na jej ponuku.“

Holešová je piatou zahraničnou letnou akvizíciou Koprivnice, ktorá mala o jej služby dlhšie záujem a sledovala jej výkony. Jej agent Jaroslav Bovan prezradil, že hráčka si vybrala túto destináciu po dôslednom zvážení a najmä osobnej návšteve klubu. „Mária Holešová označila svoj prestup do Koprivnice za výrazný krok vpred a po šiestich rokoch strávených v Iuvente aj za ocenenie tvrdej práce na sebe. Pre hráčku zo Slovenska je to veľká výzva. Verím, že jej to pomôže k ďalšiemu výkonnostnému rastu,“ poznamenal J. Bovan.

Rodáčka zo Žiliny je odchovankyňou hádzanej v Bytči. Pred príchodom do Iuventy Michalovce v roku 2012 krátko hosťovala aj v Partizánskom. Postupne sa vypracovala na jednu z najlepších ľavých krídelníčok a brejkových hráčok v spoločnej slovensko-českej súťaži. V základnej časti MOL ligy bola so 149 gólmi 6. najlepšou strelkyňou súťaže, spolu s gólmi v play-off sa dokonca posunula na 2. priečku so 196 presnými zásahmi. Svojimi výkonmi sa prepracovala aj do slovenskej reprezentácie.

 

Autor: SITA, Foto: rk-podravka.hr

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022