Načítavanie údajov ...

Martin Straňovský chce hrať do domácich ME 2022 hádzanú na najvyššej úrovni, opäť zamieri do zahraničia

Martin Straňovský si po necelých dvoch rokoch v Prešove musí hľadať nový angažmán. V uplynulých dňoch prenikla na verejnosť správa, že majstrovský Tatran prišiel o svojho kapitána. Vedenie klubu zo Šariša vydalo k predčasnému ukončeniu zmluvy, ktorá mala platiť aj na ďalšiu sezónu, len strohé stanovisko bez ďalšieho vysvetlenia. Viac svetla do nečakaného vývoja udalostí vniesol pre 34-ročný krídelník, ktorý stále patrí ku kľúčovým hráčom mužskej reprezentácie Slovenska.

 

Prečo ste skončili v Tatrane?

Povedal by som to tak, že zlyhala komunikácia. Ja som bol doma v Nových Zámkoch, bol som ochotný rokovať. Je mi jasné, že sa teraz nehrá a majiteľ bude mať určité straty. Aj by som pristúpil k zníženiu platu, a to nielen v tejto nedokončenej sezóne, ale i budúcej. Predstavoval som si však, že klub to inak odkomunikuje. Potom sa to už začalo naťahovať niekoľko dní, týždňov a napokon sme sa radšej dohodli na ukončení zmluvného vzťahu.

 

Zaskočilo vás, že sa momentálne ocitli bez angažmánu?

Vôbec som nepredpokladal, že sa to takto skončí. Keď som prestupoval do Tatrana, tak sme sa vracali na Slovensko s tým, že tu už chceme s rodinou zostať. Dcérka chodila do škôlky, aj manželke sa páčilo, mali sme tam kamarátov. Veľmi nás mrzí, že to takto dopadlo. Úprimne vravím, že som veľmi chcel zostať v Prešove a nielen v budúcej sezóne. Vedel by som si predstaviť spoluprácu s klubom aj do budúcnosti. Napriek tomu sme sa nerozišli v zlom a nezabuchli sme dvere. Naopak, keď budú niečo v budúcnosti potrebovať, rád pomôžem. Skutočne ma to však škrie, pretože nerád robím takéto veci a sťahujem sa po krátkom čase. Škoda. Chcem však hrať ešte hádzanú…

 

Zastávali ste funkciu kapitána, ako túto správu o vašom konci v Tatrane prijali vaši spoluhráči?

Nekomunikoval som o tom s nimi individuálne, ale ešte predtým, ako sa to objavilo v médiách, tak som to oznámil chlapcom v spoločnej skupine, v ktorej si píšeme. Tam som nedostal odozvu, ale potom sa mi osobne ozvali niektorí hráči – súčasní i bývalí.

 

Čo vám najviac utkvie v pamäti, keď si premietnete necelé dve sezóny pôsobenia v Tatrane?

Sú to predovšetkým vynikajúce zápasy, ktoré som mohol odohrať v jeho drese. Spomeniem napríklad duel na pôde španielskeho tímu Bidasoa Irun, kde sme dlho vyhrávali a napokon remizovali. Podobných duelov však bolo viac nielen v Lige majstrov či SEHA lige. Presvedčili sme sa, že kým v minulosti bolo 5 – 6 tímov, ktoré boli výrazne pred ostatnými, v súčasnosti sa dá hrať už s každým. V každom prípade budem mať na čo spomínať, zažil som veľa pozitívnych vecí. Najmä tie víťazné súboje v týchto súťažiach. Aj keď, samozrejme, vždy to môže byť aj lepšie. Šport je však taký, život ide ďalej.

 

Pri príchode do Prešova ste sa vyjadrili, že ani po uplynutí 3-ročnej zmluvy neplánujete končiť. Platí to stále, aj keď ste nenaplnili kontrakt s tímom úradujúceho slovenského šampióna SR?

Presne tak. Pre spor medzi SZH a Tatranom Prešov som rozmýšľal, či ísť reprezentovať, ale napokon sme sa dohodli a páčilo sa mi v národnom tíme. Sú tam ľudia, s ktorými sme dosiahli najväčšie úspechy, preto som tam chcel byť. Aj keď sme teraz nepostúpili, vzhľadom na naše mužstvo sme hrali dobre. Chcem reprezentácii ešte pomôcť a rád pôjdem do reprezentácie. Sú tu aj domáce ME v roku 2022, na ktorých by som sa rád rozlúčil. Dovtedy však ešte chcem hrať hádzanú na najvyššej úrovni.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#everyendingisanewbeginning

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Stranovsky (@martinstranovsky),

Už viete, kam povedú vaše kroky?

Manažéri už vedia o mojom konci v Prešove, avizoval som im, že som voľný hráč. Do úvahy prichádzajú Nemecko, Francúzsko či Maďarsko, aj keď ma upozornili, že ani tam nebude situácia ľahká. Ja mám však čas a počkám si na tú pre mňa správnu ponuku. Nebojím sa, že by som zostal bez klubu.

 

Preferujete zahraničie?

Jednoznačne. Na Slovensku má okrem Prešova solídne podmienky Považská Bystrica či Šaľa, ale kým ešte vládzem, chcem ísť do zahraničia.

 

Takéto správy sa zvyknú rýchlo šíriť, už sa objavili aj nejakí záujemcovia?

Komunikácia bola s dvoma klubmi z bundesligy. Nechcem však predbiehať a ešte počkám. Maďarsko by bolo bližšie, aj tam sú vynikajúce mužstvá, do úvahy by pripadalo 4 – 5 klubov hrajúcich európske pohára. Do tímov zo spodných priečok tabuľky by som nešiel.

Dokedy chcete mať jasno o svojom budúcom zamestnávateľovi?

Určite to nebudem siliť. Teraz sa chcem venovať svojim veciam, ktoré mám v pláne. Je medzi nimi aj tréning, aby som nevyšiel z rytmu. Samozrejme, lopta mi chýba, ale všetci hádzanári sme na tom rovnako a keď sa začne spoločná príprava, budeme na tom v tomto smere na podobnej úrovni.

 

Sezóna sa oficiálne už skončila, pokračujete nejakým spôsobom v tréningu? Pripravujete sa v rodných Nových Zámkoch s bratom, hrajúcim manažérom MHC Štart Nové Zámky?

Príliš sa nestretávame, takže sa pripravujem sám, či už doma v záhrade alebo vybehnem na hrádzu. Nepreháňam to však, venujem sa aj oddychu, keďže sezóna s množstvom zápasov bola náročná.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022