Načítavanie údajov ...

Matej Mikita po operácii bedra, druhý zákrok odložil koronavírus

Vo Francúzsku ešte najvyššiu hádzanársku súťaž mužov „neodpískali“ ako ukončenú, ale slovenský hádzanársky reprezentant Matej Mikita si v nej už nezahrá bez ohľadu na ďalší vývoj koronavírusovej krízy. Jeho klub Chartres Métropole Handball 28 si úspešne počína v nováčikovskej sezóne medzi domácou elitou, ale 25-ročná spojka sa zotavuje z operácie a čaká na vývoj situácie ohľadom koronavírusu. Viac sa dozviete v rozhovore pre slovakhandball.sk.

 

Zostali ste ešte vo Francúzsku alebo už doma na Slovensku?

– Som ešte vo Francúzsku. Takisto ako všetci hráči môjho klubu, všetci čakáme na rozhodnutie Francúzskej hádzanárskej federácie zväzu. Každý hráč dostal individuálny kondičný program na doma, aby si udržiaval  kondíciu v prípade, že by mala liga pokračovať.

 

Ako sa zmenila situácia za ostatné týždne. Sú už Francúzi zodpovednejší a chránia sa nejako?

– Osobne som veľký rozdiel nespozoroval. Niektorí ľudia začali nosiť rúška, ale je to tak 5 ľudí z 20. Najväčšou zmenou je, že zavreli všetky parky, rekreačné strediská, cyklické trasy v podstate všetko, kde by sa dal stráviť voľný čas s priateľmi a rodinou. Z individuálnych aktivít vonku je povolené ísť si zabehať, zacvičiť, venčiť psa maximálne 1 km od miesta bydliska a maximálne po dobu jednej hodiny.

 

V aktuálnej ligovej tabuľke prerušenej najvyššej súťaže figurujete na 10. mieste. Vládne s umiestnením spokojnosť?

– Určite nie sme nespokojní. Splnili sme všetky ciele, ktoré boli na začiatku sezóny stanovené, a to aj napriek veľkému počtu zranených hráčov. Niekedy nám chýbali až siedmi, z toho štyria vrátane mňa museli podstúpiť aj operáciu.

 

Pred vynútenou pauzou v lige ste prišli o víťaznú šnúru. Po troch výhrach ste prehrali doma s posledným Créteilom…

– Pre nás to bolo najväčšie sklamanie. Síce sme vyhrávali aj o 6 gólov, nedokázali sme to udržať až do konca zápasu a prehrali sme o gól 29:30. Ak by sme tento duel vyhrali, tak by sme boli na 7. mieste tabuľky Lidl Starligue a chýbal by nám jeden jediný bod na 6. priečku. Myslím si, že na nováčika ligy je to veľmi slušné, napriek zlému začiatku sezóny.

 

Chartres však úspešne účinkuje aj v národnej pohárovej súťaži, čo

– Prvýkrát v histórii klubu sme sa dostali do Final 4 Francúzskeho pohára. Ocitli sme sa v spoločnosti špičkových klubov ako sú Paríž St. Germain, HBC Nantes a Montpellier. Už len z tohto dôvodu by to bola obrovská škoda, ak by sa sezóna ukončila.

 

Ohrozuje kríza spôsobená koronavírusom klub z ekonomickej stránky?

– Určite je táto situácia hrozbou nielen pre môj klub, ale všetky ostatné a aj samotnú ekonomiku.

 

Ste po operácii bedrového kĺbu. Ako sa cítite?

– Po operácii sa cítim celkom fajn, snažím sa rehabilitovať sám s cvikmi, ktoré som si vyhľadal na internete, keďže v momentálnej situácii nemôžem navštevovať fyzioterapeuta na absolvovanie rehabilitácií. Pooperačné vyšetrenia zrušili, z čoho nie som nadšený. Rád by som totiž vedel, že je všetko tak, ako má.

 

Kedy sa dá očakávať váš návrat na hádzanárske palubovky?

– Čaká má ešte ten istý zákrok aj na druhej nohe, avšak pre koronavírus sa druhá operácia posúva na neurčito, čím sa môj návrat na palubovky určite oddiali. Pôvodne som mal po oboch operáciách začať budúcu sezónu od začiatku letnej prípravy. Samozrejme, postupne.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://fr-fr.facebook.com/pg/CCHARTRESMHB/photos/?ref=page_internal 

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022