Načítavanie údajov ...

Mazák zostáva v Cegléde

Slovenský hádzanár Martin Mazák, ktorý si v minulosti obliekal aj reprezentačný dres, zostáva v Maďarsku a nemení ani klub. Tridsaťsedemročný pivot od vlaňajšieho septembra pôsobí v tíme s Ceglédi KKSE (hral v ňom aj jeho krajan Marek Hniďák, ktorý už prestúpil do HC Burgenland, pozn.), ktorému sa ako nováčikovi nepodarilo zachrániť v najvyššej maďarskej súťaži. Mazák, pilier obrany, predĺžil zmluvu s Ceglédom o ďalší rok, pričom sa už začne venovať a naberať skúsenosti v trénerskej činnosti. Okrem pozície hráča si vyskúša aj funkciu kouča jedného z dorasteneckých družstiev.
Martin Mazák je v Maďarsku udomácnený, má tam svoje meno a hoci dostal aj iné ponuky, nemal dôvod na zmenu prostredia. V tejto krajine odohral už dvanásť sezón, navyše sa v nej usadil a založil si aj rodinu. Jeho manželka Csilla Mazák-Németh pred aktuálnu sezónou po 10 rokoch opustila Siófok a zamierila do MTK Budapešť, pričom v maďarskej metropole rodina aj žije.
Košický odchovanec sa v lete roku 2009 vybral do zahraničia a postupne hrával za klub FTC-Cityline Budapešť (neskôr vystupoval pod aj názvom FTC-PLER Budapešť), od roku 2013 do roku 2016 pôsobil v tíme Grundfos Tatabánya KC a následne bol až do leta 2020 hráčom Budakalászu.

Autor: slovakhandball.sk, foto: FB Ceglédi KKSE

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022