Načítavanie údajov ...

ME žien 2020 definitívne len v Dánsku, Kolding druhým dejiskom

Dánsko privíta všetky skupiny decembrových ME hádzanárok

Sága s dejiskom decembrových majstrovstiev Európy hádzanárok dospela do úspešného konca. Nadchádzajúci európsky šampionát žien budú od 3. do 20. decembra hostiť dánske mestá Herning a Kolding.

Európska hádzanárska federácia (EHF) v nedeľu informovala, že s Dánskym hádzanárskym zväzom (DHF) naďalej intenzívne pracujú na tom, aby sa ME uskutočnili v stanovenom termíne. Dánski organizátori mali plnú podporu EHF, aby zvládli situáciu a dokázali vyriešiť všetky otázky, ktoré vznikli po nedávnom odstúpení Nórska ako jedného z dvojice usporiadateľov šampionátu pre situáciu v boji s koronavírusom. Chýbal im predovšetkým súhlas vlády a príslušných zdravotníckych inštitúcií. „Napriek nedostatočnej reakcii vlády a úradov sa rada Dánskeho zväzu hádzanej jednomyseľne rozhodla pokračovať v práci na usporiadaní ME 2020,“ uvádzalo sa v nedeľňajšom stanovisku, pričom do začiatku ME zostávalo už len 11 dní.

„Vypracovali sme v súvislosti s koronavírusom komplexný manuál, ktorý stanovuje niektoré veľmi prísne pokyny pre zvládnutie šampionátu. Stále však musíme dostať zelenú od vlády a úradov. Teraz vak už nemôžeme čakať, a preto musíme pokračovať v práci, kým sa nerozhodne o opaku, že nemôžeme usporiadať šampionát napriek veľmi dôkladným opatreniam,“ uviedol počas víkendu prezident DHF Per Bertelsen.

Úsilie prinieslo efekt v podobe pondelkového potvrdenia o konaní šampionátu a usporiadaní všetkých skupín v dvoch mestách. Druhým dejiskom okrem už potvrdenej haly Jyske Bank Boxen v Herningu bude Sydbank Aranea v Koldingu, ktorá bude hostiteľom C a D-skupiny v základnej a jednej v hlavnej fáze turnaja. Finálový víkend sa odohrá v Herningu.

„Uplynulý týždeň bol extrémne náročný v týchto už aj tak ťažkých časoch. Flexibilita a úsilie, ktoré vynaložili predstavitelia Dánskeho hádzanárskeho zväzu na čele s prezidentom Perom Bertelsenom sa ani nedá dostatočne oceniť, obzvlášť za vytvorenie bezpečného prostredia pre všetkých zúčastnených na úplne novom dejisku. ME sú najdôležitejšou platformou na propagáciu ženskej hádzanej v Európe a už sa tešíme na 16 tímov, keď sa predstavia na ihriskách v Herningu a Koldingu,“ vyjadril sa prezident EHF Michael Wiederer.

„Zorganizovať niečo takéto zvyčajne trvá niekoľko rokov, ale s pomocou skvelých pracovníkov a našich partnerov sa nám podarilo nájsť riešenie, aby sme šampionát usporiadali na dánskej pôde. Je to extrémne dôležité pre hádzanú z finančného i športového hľadiska,“ dodal Per Bertelsen.

V Herningu sa budú hrať A-skupina (Francúzsko, Dánsko, Čierna Hora, Slovinsko) a B-skupina (Rusko, Švédsko, Španielsko, Česko), ako jedna zo skupín hlavnej fázy a vyvrcholenie turnaja. V Koldingu sa predstavia tímy z C-skupiny (Holandsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko) a D-skupiny (Rumunsko, Nórsko, Nemecko, Poľsko). Tieto skupiny sa pôvodne mali hrať v nórskom Trondheime. Kolding bude hostiť aj stretnutia hlavnej fázy. Program zápasov zostal nezmenený.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: dhf.dk

Najnovšie news

01. Mar, 2022

Stop pre Rusov a Bielorusov

Vojenský konflikt na Ukrajine vyúsťuje aj do konzekvencií aj na športovom poli. Európska…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022