Načítavanie údajov ...

ME žien 2020 nebudú v Nórsku, Dánsko hľadá riešenie

Nórsko nemôže byť hostiteľom podujatia EHF EURO 2020 v hádzanej žien

Pandémia koronavírusu komplikuje situáciu aj organizátorom decembrových majstrovstiev Európy žien (3. – 20. decembra), na ktorých slovenské hádzanárky nebudú štartovať. Nórsky hádzanársky zväz necelé tri týždne pred začiatkom šampionátu oznámil, že ten sa nebude môcť konať v ich krajine. Európska hádzanárska federácia (EHF) s ľútosťou prijala rozhodnutie nórskej vlády, ktoré má dopad na tamojší zväz.
Nórsko malo byť hostiteľom vrcholného kontinentálneho podujatia spoločne s Dánskom, ale súčasné obmedzenia v boji s pandémiou COVID-19 to nedovoľujú. Táto informácia vyvolala znepokojenie na dánskej strane. „Samozrejme, že sme sa tešili na usporiadanie tohto šampionátu spolu s Nórskom. Príprava ME si vyžaduje veľa, veľa hodín spoločnej práce, a preto sme skutočne smutní, že nórske obmedzenia majú negatívny dopad na našich nórskych kolegov,“ vyjadril sa šéf Dánskeho hádzanárskeho zväzu Per Bertelsen.

Dáni v súčasnosti pracujú na alternatívnom riešení. „Už sme v procese skúmania toho, čo sa dá urobiť v súvislosti s uskutočnením celého európskeho šampionátu v Dánsku. Je to obrovská úloha, ktorá je pred nami, ale ak je niekto, kto ju dokáže vyriešiť, sú to moji kolegovia z Dánskeho hádzanárskeho zväzu a všetci fantastickí dobrovoľníci,“ dodal s nádejou Bertelsen.

Dánsky hádzanársky zväz by mal ďalšie informácie ohľadom ME 2020 poskytnúť v utorok 17. novembra.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Christian Grangaard Lund

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022