Načítavanie údajov ...

ME žien aj vo Frederikshavne a o deň dlhšie

Majstrovstvá Európy hádzanárok v roku 2020 predĺžili o jeden deň a budú trvať 18 dní, čím budú mať hráčky väčší priestor na oddych. Novinkou je pridanie ďalšieho dejiska, ktorým sa stal Frederikshavn ako druhé dánske mesto.
Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie tým vyhovela požiadavke organizačného výboru kontinentálneho šampionátu žien v Nórsku a Dánsku. Ten sa mal pôvodne uskutočniť v termíne 4. – 20. decembra 2020, teraz sa začne už 3. 12. Vďaka tomu tímy získajú dodatočný voľný deň (9. 12.) medzi základnou a hlavnou fázou turnaja.
„Zmenou programu šampionátu sme bližšie k naplneniu našich ambícií o zabezpečenie čo najlepších podmienok nielen pre zúčastnené krajiny, ale aj hádzanárskych fanúšikov, ktorí podporujú svoje tímy priamo v halách na ME. Zmenou začiatku ME získajú hráčky väčší priestor na oddych a regeneráciu,“ uviedla Kia Otnesová, projektová manažérka nórskej časti šampionátu.

Frederikshavn bude dánskym hostiteľom spolu s Herningom. V nórskom Trondheime sa budú hrať dve základné skupiny. Hlavná fáza sa uskutoční v Herningu a Stavangeri, finálový víkend bude v Telenor Arene v nórskej metropole Oslo s kapacitou 12 000 divákov.

„Presne po 10 rokoch spoluorganizujeme ME spolu s Nórskom. V roku 2010 sa prvýkrát uskutočnil šampionát v dvoch krajinách a mal skvelý úspech. Dovolím si povedať, že fanúšikovia sa môžu tešiť na ešte pamätnejšie podujatie v roku 2020,“ poznamenal generálny sekretár Dánskeho hádzanárskeho zväzu Morten Stig Christensen.
Autor: slovakhandball.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022