Načítavanie údajov ...

Medveďová chce v novom drese medzi medailistov v Rakúsku, MS berie ako čerešničku na torte

Najvyššiu ženskú súťaž v susednom Rakúsku hrá od vlaňajška zo slovenských hádzanárok aj reprezentantka Adriana Medveďová, ktorá v lete prestúpila a od sezóny 2021/2022 chytá už za MGA Fivers Viedeň. Dvadsaťdeväťročná brankárka piaty rok za sebou zmenila pôsobisko. Teraz sa z UHC Eggenburg (v sezóne 2020/2021 skončil ôsmy, pozn.) presunula k ligovému konkurentovi, ktorý v minulom ročníku obsadil 6. miesto. Medveďová má MGA pomôcť posunúť sa ešte vyššie k medailovým pozíciám. Nielen o tom sme sa porozprávali s banskobystrickou rodáčkou, ktorá na Slovensku dosiahla najväčšie úspechy v Iuvente Michalovce.

Začali ste druhú sezónu v Rakúsku. Po angažmánoch v Rumunsku (HC Dunarea Braila, Minaur Baia Mare) a Španielsku (CB Salud Tenerife) ste nechceli opäť zmeniť krajinu a okúsiť ďalšiu súťaž?
– Celkovo po pôsobení v Španielsku som mala iné plány, ale po mojom návrate na Slovensko nás, bohužiaľ, zastihla pandémia koronavírusu a všetky plány sa zmenili. Napokon som zakotvila v Rakúsku a môžem povedať, že som tu zatiaľ spokojná.

Po minulosezónnom pôsobení v Eggenburgu ste zmenili pôsobisko. Prečo?
– Z Eggenburgu do MGA Viedeň som prestúpila čisto z praktických dôvodov. Ponuka bola pre mňa atraktívnejšia a takisto vidina života vo Viedni, teda vo veľkomeste plnom rôznych možností. Teraz je však ešte skoro povedať, ako dlho tu zotrvám.

Aká je vaša pozícia v novom tíme? Ako vychádzate s konkurentkami o post v bránke?
– Moja pozícia ako hráčky zo zahraničia je podľa očakávania byť jednotka. Samozrejme, mám po svojom boku brankársku kolegyňu, s ktorou veľmi dobre vychádzame a je pripravená hocikedy ma zastúpiť. Sme dva dosť fyzicky odlišné typy brankárok, čo je však podľa mňa veľmi dobré.

Aké sú ambície MGA Fivers?
– V tejto sezóne sa moje súčasné družstvo celkom posilnilo, takže ciele sú vysoké. Určite sa chceme umiestniť medzi prvými tromi tímami v lige, čo znamená play-off a tiež by sme chceli uspieť aj v Rakúskom pohári. Takisto pevne dúfame, že budeme nepríjemným súperom aj pre aktuálne najlepšie rakúske družstvo Hypo.

Minule vás klub uvoľnil na reprezentačnú akciu aj mimo asociačného termínu. Je to pre nich pocta, že majú vo svojom kádri reprezentantku?
– Prvotný plán bol síce iný. Nemala som byť na tomto zraze, ale keďže sa, bohužiaľ, nečakane zranila Viky Oguntoye, tak som tam napokon išla. Som rada, že ma klub uvoľnil a nebránil mi pomôcť našej reprezentácii. V tomto termíne sa stretla aj rakúska reprezentácia, kde sa teraz predstavilo aj trio mojich spoluhráčok. Podľa mojich informácií je to prvýkrát, čo má toto družstvo štyri reprezentantky. Určite je to pre klub pocta.

S reprezentáciou vás čaká nabitý záver roka. Najskôr kvalifikácia ME proti Španielsku a Maďarsku, potom účasť na MS. Tešíte sa na náročný program?
– Skutočne, tak hádzanársky náročný a plný program ku koncu roka som ja ešte nezažila. Nečaká nás nič ľahké, ale osobne sa na to, pochopiteľne, teším. Stretnutia na medzinárodnej úrovni sú vždy obrovskou skúsenosťou.

Čo pre vás osobne znamená možnosť predstaviť sa na MS?
– Svetový šampionát v Španielsku bude čerešničkou na torte. Je to vrcholné podujatie, ktoré vždy bolo jedným z mojich hádzanárskych snov. Verím, že nie len moje, ale aj všetkých dievčat v tíme, takže som presvedčená, že si to každá z nás užije a spolu urobíme maximum pre to, aby sme sa umiesnili čo najlepšie.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Anton Nigg (archív A. M.)

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022