Načítavanie údajov ...

Medveďová z Rumunska do Španielska, hoci zvažovala aj alternatívu bez hádzanej, prestúpila do Tenerife

Hádzanárska brankárka Adriana Medveďová k nováčikovi najvyššej španielskej súťaže

Slovensko bude mať zastúpenie už aj v najvyššej hádzanárskej súťaži v Španielsku. Doteraz naposledy robil dobré meno slovenskej hádzanej v drese FC Barcelona Martin Straňovský, teraz bude mať príležitosť Adriana Medveďová. Brankárka reprezentácie SR zamieri do krajiny z Pyrenejské polostrova z Rumunska, kde v uplynulej sezóne chytala za Minaur Baia Mare.

„Najbližšiu sezónu budem pôsobiť v I. španielskej lige u nováčika súťaže CB Salud Tenerife,“ prezradila pre agentúru SITA Medveďová, ktorá zároveň priblížila, prečo sa rozhodla prijať práve túto ponuku: „Po uplynulom ročníku som uvažovala nad rôznymi alternatívami. Boli v hre aj scenáre s hádzanou alebo aj bez. Nejaké ponuky som dostala, ale napokon sa rozhodla práve pre tú od Saludu, pretože v momentálnom rozpoložení som to považovala pre seba za to najvhodnejšie.“

Dvadsaťsedemočná brankárka (nar. 11. 7. 1992) si zatiaľ len krátko zvyká na nové prostredie. „Hneď prvá novinka bola pre mňa, že sme letnú prípravu začali až 5. augusta, čo som vo svojej kariére ešte asi nezažila. Ja som však nenechala nič na náhodu a pripravovala som sa individuálne a aspoň som mala dostatok času dať si dokopy zranenie z posledného reprezentačného zrazu,“ prezradila Medveďová a pridala aj svoj pohľad na doterajšie dni v novom klube: „Zatiaľ som tu veľmi krátko na to, aby som niečo hodnotila. Prvé dojmy sú však dobré. Trénujeme každý deň dvakrát, máme krásne počasie a s dievčatami v tíme si zatiaľ dobre rozumiem. Sme veľmi mladý tím, v ktorom patrím medzi dve či tri najstaršie.“

V uplynulých dňoch prenikla na verejnosť informácia, že jej brankárska kolegyňa, dlhoročná spoluhráčka na klubovej či reprezentačnej úrovni Lucia Gubiková sa vzhľadom na dlhodobé zdravotné problémy rozhodla ukončiť aktívnu kariéru. „Lucka je jedna z mojich najbližších kamarátok, takže viem dobre, čo sa v jej živote deje. Každý človek sám najlepšie vie, čo je pre neho najlepšie a aj keď ma jej rozhodnutie trochu mrzí, plne ho rešpektujem a budem ju podporovať aj mimo hádzanárskeho života,“ súcitne sa vyjadrila Medveďová na margo Gubikovej rozhodnutia.

Už onedlho bude mať reprezentácia hádzanárok Slovenska prvý zraz pod vedením nového kormidelníka Pavla Streichera. „Musím sa priznať, že ho z minulosti veľmi nepoznám. Viem, že dlhé roky pôsobí v zahraničí, takže asi aj preto si naňho až tak nespomínam. Dúfam, že budem mať jeho dôveru a opäť dostanem pozvánku do národného tímu. Každopádne sa teším na novú spoluprácu a verím, že družstvu to pomôže,“ dodala slovenská brankárka.

Adriana Medveďová strávila v Rumunsku, kam zamierila z Iuventy Michalovce v roku 2017, dve sezóny. Najskôr rok v HC Dunarea Braila a potom rovnaké obdobie v Minaur Baia Mare. Banskobystrická rodáčka po príchode zo Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď vo februári 2012 bola v Iuvente Michalovce päť a pol roka, v ktorých sa tešila zo šiestich majstrovských titulov, štyroch prvenstiev v interlige a piatich v Slovenskom pohári. Medveďová v minulosti chytala aj za Banskú Bystricu, UDHK Nitra, Bánovce nad Bebravou, HK Danlog Partizánske a Prešov.

Autor: SITA, Foto: Baia Mare

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022