MGA Fivers zatiaľ bez zaváhania, brankárka Medveďová proti Feldkirchu s gólom

Na európskej scéne sa v závere uplynulého týždňa predstavili štyri kluby so slovenským zastúpením. Nórsky Kristiansand s asistentom trénera Tomášom Hlavatým utrpel v Lige majstrov žien ďalšiu stratu, keď na palubovke Ferencvárosu Budapešť remizoval 26:26 a druhýkrát za sebou nevyhral. Ďalšiu vysokú prehru v LM si pripísal DHK Baník Most, ktorý nestačil vonku na CSM Bukurešť (25:40). Do streleckej listiny sa v drese českého šampióna zapísali všetky tri Slovenky – Lucia Mikulčík trikrát, Tatiana Šutranová dvakrát a Katarína Kostelná raz.
V 2. kvalifikačnom kole Európskej ligy sa rozlúčil poľský MKS Lublin, hoci vyhral v maďarskom Siófoku vďaka obratu z polčasových 9:13 na 32:31. Prvý zápas sa však skončil jednoznačným triumfom hádzanárok maďarského tímu, ktorý u súpera zvíťazil 27:18. Marianna Rebičová (Lublin) v prvom dueli skórovala trikrát, v odvete mala na konte len vylúčenie. V Európskom pohári žien postúpil do 3. kola DHC Slavia Praha. Český klub využil výhodu domáceho prostredia v súbojoch s izraelským Holonom (41:21, 30:15). Veronika Duranková dala v dvojzápase dva góly a odsedela si aj vylúčenia na dve minúty. Naopak, domácu palubovku nezužitkovalo talianske Salerno. Nad tureckým družstvom Ankara Yenimahalle najskôr zvíťazilo 34:33, keď Vladimíra Bajčiová prispela štyrmi gólmi zo štyroch striel, ale v odvete prehralo 22:24, hoci v polčase viedlo 13:11. Bajčiová tentoraz premenila jeden z dvoch streleckých pokusov.
V maďarskej lige dosiahol tím Moyra-Budaörs Handball cenné víťazstvo nad DVSC 25:23. Anette Emma Hudáková k výhre nad druhým družstvom tabuľky prispela dvoma gólmi zo štyroch striel, dvakrát bola vylúčená.
V Rakúsku klub MGA Fivers s brankárkou Adrianou Medveďovou zatiaľ neokúsil chuť prehry. Počas víkendu zdolal Feldkirch 32:22, raz dokonca skórovala aj Medveďová, a v tabuľke je druhý. Hneď za MGA Fivers nasleduje po treťom vystúpení s plným bodovým ziskom za sebou BT Füchse, keď zdolal Dornbirn Schoren 26:23. Nicol Nejedlíková dala tri góly víťaziek, nemusel ju mrzieť ani nepremenený pokutový hod.
Hoci v mužských súťažiach bola pauza pre asociačný termín, v českej extralige odohrali súboj tímov z konca tabuľky, v ktorom hostia z Maloměříc s trénerom Františkom Urbanom zvíťazili na palubovke posledných Hraníc 23:22.