Načítavanie údajov ...

MHC Štart N. Zámky víťazne na turnaji v Nesvadoch, HKM Šaľa druhý na turnaji v ČR

Kluby z najvyšších domácich hádzanárskych súťaží finišujú s letnou prípravou a previerkami pred blížiacim sa štartom ligy. Kým v Šali museli zrušiť víkendový medzinárodný turnaj žien Duslo Cup 2021 pre sprísnené podmienky pre vstup do krajiny v súvislosti s koronavírusom (na generálke pred začiatkom MOL ligy žien 2021/2022 mali štartovať štyri tímy: český DHK Zora Olomouc, rakúsky Aon Fivers Viedeň, poľský Suzuki Korona Kielce a HK Slovan Duslo Šaľa) a pre HK Slovan Duslo tak namiesto 26. ročníka podujatia zostal len prípravný dvojzápas s Olomoucom, muži miestneho HKM sa predstavili v Česku.
Na turnaji „O pohár ISMM“ v českom meste Kopřivnice obsadili v konkurencii ďalších dvoch družstiev konečné 2. miesto. Zverenci trénera Michala Lukačína si na 60. ročníku podujatia si poradili s rakúskym UHC Eggenburg 32:24 a prehrali s domácim KH ISMM Kopřivnice 23:36. Individuálne ocenenie získal reprezentant SR v službách HKM Tomáš Bogár, ktorý sa so 17 gólmi stal najlepším strelcom turnaja.
Víťazne sa na blížiaci ročník Niké Handball extraligy mužov naladili hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí na domácom turnaji v Nesvadoch zdolali maďarský Szigetszentmiklós 30:29 a extraligového nováčika Záhoráci Stupava/Malacky 35:29. Druhý skončil Szigetszentmiklós vďaka výhre 37:24 nad Záhorákmi.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/mhcstart.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022