Michalovce i Šaľa už na medailových priečkach

Radostný pohľad pre dvojicu slovenských klubov ponúka tabuľka po víkendovom 11. kole MOL ligy hádzanárok. Iuventa Michalovce i HK Slovan Duslo Šaľa sa dostali na medailové priečky za vedúci DHK Baník Most. Iuventa po zmene strán zvládla obrat v súboji s DHK Zora Olomouc, nad ktorým napokon vyhrala 31:25, hoci ešte 14 minút pred koncom bolo za stavu 22:21 všetko otvorené. Šalianky si schuti zastrieľali v oboch polčasoch zaťažili konto nováčika z Hlohovca aspoň 20 gólmi a napokon z toho bolo víťazstvo 41:25 a posun na 3. priečku. Zaujímavosťou je, že najlepšími strelkyňami hostiek zo Sporty boli bývalé hráčky Dusla Martina Tulipánová a Sofia Demajová. Hádzanárky Prešova boli takmer tri štvrtiny duelu so Slaviou Praha vo vedení, ale v záverečnej štvrťhodine nechali súpera odskočiť na rozdiel troch gólov a to im bolo osudné (28:30). Čierny kôň súťaže Sokol Písek klesol až na 6. pozíciu, keď nedokázal doma zdolať Veselí nad Moravou. Po nevydarenom I. polčase a štvorgólovom manku však získal aspoň bod (26:26). Moravské derby vyznelo jasne pre hosťujúci Handball PSG Zlín, ktorý zvíťazil u nováčika v Hodoníne 28:19 a v tabuľke slovensko-českej súťaže sa mu vzdialil na tri body.

Výsledky sobotňajších strentutí 11. kola MOL ligy hádzanárok:
Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 26:26 (11:15)
Najviac gólov: Součková 7 – Kubáčková 7, 147 divákov

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 31:25 (14:15)
Najviac gólov: Kompaniecová 7 – Patrnčiaková 9/2, 650 divákov

ŠŠK Prešov – DHC Slavia Praha 28:30 (14:12)
Najviac gólov: Popovcová a Vencuriková po 7 – Míšová a Pokorná po 8, 168 divákov

HK Slovan Duslo Šaľa – HC Sporta Hlohovec 41:25 (20:11)
Najviac gólov: Pócsíková 9/1 – Demajová 6, Tulipánová 6/2, 300 divákov

HK Hodonín – Handball PSG Zlín 19:28 (8:13)

Autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk