Načítavanie údajov ...

Mikéci opäť v ŠKP Bratislava

Marek Mikéci sa po šiestich rokoch vrátil z Nemecka na Slovensko a zahrá si v Slovnaft handball extralige

Slovenský hádzanár Marek Mikéci uzavrel nemeckú kapitolu svojej doterajšej kariéry a vrátil sa na Slovensko. Jeho ďalším pôsobiskom bude ŠKP Bratislava, v ktorom už hrával v rokoch 2003 – 2006. Informuje o tom piatkové vydanie denníka Šport.

Ľavák Mikéci využiteľný na poste pravej spojky i krídla strávil v Nemecku šesť rokov. Naposledy pôsobil v treťoligovom klube OHV Aurich. V úvode uplynulej sezóny utrpel vážne zranenie kolena, keď si v stretnutí 1. kola Nemeckého pohára (DHB-Pokal) proti účastníkovi II. ligy Wilhelmshavener HV (23:37) roztrhol skrížený väz a musel niekoľko mesiacov pauzovať. Do leta 2017 hrával za SG VTB Altjührden (v minulosti klub vystupoval pod názvom HSG Varel-Friesland).

Marek Mikéci si na Slovensku obliekal dresy klubov HC Štart Nové Zámky, Tatran Prešov a ŠKP Bratislava. Rodák z Galanty patril aj do kádra reprezentácie mužov Slovenska, s ktorou sa predstavil na majstrovstvách Európy 2008 v Nórsku a o štyri roky neskôr v Srbsku. V ŠKP Bratislava by mal byť náhradou za Mareka Korbela, ktorý zamieril do Zubří.

Autor: SITA , Foto: TASR

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022