Mikitovci polčas živili nádej na senzáciu

Hádzanári GWD Minden nevyužili šancu odpútať sa z poslednej priečky I. bundesligy, keď Wetzlaru podľahli tesne 23:24. Gól Tomáša Urbana jedenásť sekúnd pred koncom priniesol už len konečnú podobu tesnej prehry. Slovenský krídelník premenil štyri zo siedmich streleckých pokusov vrátane jedného z dvoch zo značky pokutového hodu. Raz bol vylúčený. Bergischer HC už deväť duelov neokúsil chuť víťazstva, tentoraz ho na palubovke Lemga delilo od neho osem sekúnd, ale napokon len remizoval 27:27, hoci polčas vyhral 16:13. Csaba Szücs ml. skóroval raz z dvoch striel. SC DHfK Lipsko, klub asistenta trénera Miloša Puteru, si dal predvianočný darček v podobe triumfu v dôležitom dueli na pôde tímu N-Lübbecke (28:23), čím sa posunul do pokojnejšieho stredu tabuľky.

V II. bundeslige nečakane zaváhal na najvyššie priečky ašpirujúci HSG Nordhorn-Lingen, keď u predposledného Dormagenu prehral 19:23. Dominik Kalafut sa nezapísal do štatistík. To isté platí aj o Martinovi Potiskovi pri výhre jeho ThSV Eisenach nad tabuľkovým susedom z Coburgu (35:28).

Druholigový ASV Hamm-Westfalen polčas živil nádej na senzáciu v osemfinále DHB-Pokalu, keď proti suverénovi najvyššej nemeckej súťaže SC Magdeburg vyhral úvodné dejstvo 14:13, ale napokon sa musel skloniť pre umením favorita (26:31). Matej Mikita potreboval na dva góly do siete Magderburgu len tri strely.

AEK Atény potvrdili líderskú pozíciu v jednej zo skupín I. gréckej ligy suverénnym víťazstvom 29:16 nad Arisom, ku ktorému prispel Juraj Briatka piatimi gólmi.

Taganrog, klub brankára Igor Čuprynu, zvíťazil 32:20 na palubovke Krasnodaru, ktorý nedávno vyradil v Európskom pohári Považskú Bystricu, a drží si 4. priečku v najvyššej ruskej súťaži.

V semifinále Českého pohára si aj vďaka dvom gólom Mareka Korbela Plzeň poradila s Karvinou 26:22.

Druhý víťazný zápas po prestávke v súťaži vyplnenej MS si pripísali hádzanárky MGA Fivers, ktoré vyhrali na pôde BT Füchse Powersports jasne 29:19 a v tabuľke najvyššej rakúskej súťaže sa posunuli na 3. priečku. Bola pri tom aj brankárka Adriana Medveďová.