Načítavanie údajov ...

Minárčiková po údere do hlavy ako na kolotoči, s otrasom mozgu chýbala len v jednom dueli

Slovenská hádzanárka Eva Minárčiková je bojovníčka na pohľadanie. Na palubovke ju len tak niečo nezastaví. Nedávno však v drese Handball PSG Zlín nedohrala zápas MOL ligy žien na palubovke SHK Veselí nad Moravou (19:24). Moravské derby sa pre 27-ročnú pivotku skončilo pre otras mozgu.

„Tam som vtedy bola niekde inde, ale spomínam si úplne na všetko. Po tom súboji sa so mnou roztočil kolotoč a nechcel sa zastaviť ani v noci,“ poznamenala v rozhovore pre zlinsky.denik.cz Minárčiková a vrátila sa k nepríjemnému momentu: „Bol to bežný hádzanársky súboj. Domáca hráčka Anna Vodná ma pri útočnej akcii nešťastne trafila do spánku. Bola to zhoda náhod, nič jej nevyčítam. Už sa mi to viackrát stalo. Hneď som vedela, že to bude v pohode. Párkrát ma už zo zápasu odviezli do nemocnice.“

Po tvrdej rane si skúsená slovenská hráčka chvíľu poležala, nasledovalo pár dní oddychu, ale chuť do hádzanej jej to však nezobralo. Pauzovala len v jednom ligovom stretnutí doma proti Iuvente Michalovce (17:35), potom už bola k dispozícii zlínskemu tímu v ďalšom derby. Do zostavy sa vrátila proti HK Hodonín a k výhre u súpera 28:19 prispela nielen kvalitným výkonom predovšetkým v obrane, ale aj 4 gólmi. „Keby som po každom zranení mala s hádzanou končiť, tak ju vôbec nehrám. Určite nemám chuť pre toto skončiť,“ vyhlásila Minárčiková, ktorá si reprezentačnú pauzu v spoločnej slovensko-českej súťaži plánovala vyplniť návštevou rodiny v Hliníku nad Váhom neďaleko Bytče.

Potom chce so spoluhráčkami zabojovať o účasť v českom play-off. „Nie som pesimista, ale pozitívne zmýšľajúci človek. Aj keď nie je naša situácia v tabuľke úplne príjemná, stále verím, že sa do play-off dostaneme. Súťaž je vyrovnaná, môže sa stať čokoľvek,“ dodala účastníčka majstrovstiev Európy žien v roku 2014 v Chorvátsku a Maďarsku.

Pôvodný článok:
https://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/otres-mozku-kolotoc-se-nechtel-zastavit-ani-v-noci-smeje-se-minarcikova-20191125.html

Autor: SITA, Foto: Foto: Zlínsky Deník / Martin Břenek

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022