Načítavanie údajov ...

Minden si poistil služby T. Urbana až do roku 2024

Tomáš Urban na zraz reprezentácie s istotou zmluvy v GWD Minden na ďalšie dva roky

Nemecký prvoligový hádzanársky klub GWD Minden urobil dôležitý krok ohľadom budúcnosti. Poistil si služby dvoch dôležitých hráčov, ktorí budú v tíme zeleno-bielych pôsobiť aj po skončení aktuálnej sezóny. Max Staar predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky, Tomáš Urban o dva. „Teším sa, že tieto dve naše opory sa jednoznačne a v predstihu rozhodli zostať verné GWD aj v tejto pre nás zo športového hľadiska náročnej situácii. To je pre naše celé družstvo skvelé znamenie,“ vyjadril sa na klubovom webe k predĺženiu spolupráce tréner Mindenu Frank Carstens, ktorý narážal na súčasné nelichotivé postavenie v tabuľke, kde jeho mužstvu patrí zatiaľ posledná 18. priečka.
Slovenský reprezentant Tomáš Urban získal angažmán v klube z I. bundesligy krátko pred začiatkom súťažného ročníka 2021/2022, v ktorého doterajšom priebehu sa vypracoval na najlepšieho kanoniera mužstva. Ľavoruký košický rodák si bude dres GWD Minden obliekať do roku 2024. Urban predtým pôsobil v druholigovom TV Emsdettena od svojho príchodu do Mindenu sa zaradil medzi kľúčových hráčov svojho tímu, čo svojimi slovami potvrdil aj Frank Carstens: „Tomáš prišiel v lete ako posledný nový hráč do nášho kádra a potreboval senzačne málo času na integráciu. Okrem toho, že je poistkou na pozíciu pravého krídla, tak odvádza skvelú robotu na pravej spojke. Nie je len spoľahlivý strelec, ale so svojím profesionálnym prístupom a pozitívnym nastavením je ľudsky veľkým prínosom pre náš tím.“
Urbanovi pôsobenie v GWD Minden vyhovuje. „Je tu pár faktorov, ktoré sú pre mňa dôležité. Veľa z nich sa mi v Mindene splnilo. Nesmierne sa teším, že ďalšie dva roky môžem byť súčasťou GWD. Máme pred sebou veľké ciele a úlohy, ktoré chceme spoločne dosiahnuť. K ich naplneniu chcem prispieť čo najväčšou mierou. A zároveň sa teším na úspechy, ktoré s našimi fanúšikmi môžeme dosiahnuť,“ vyhlásil pre gwd-minden.de 32-ročný reprezentant, ktorý by mal byť kľúčovou postavou aj v tíme Slovenska na blížiacich sa domácich majstrovstvách Európy mužov.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: gwd-minden.de

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022