Načítavanie údajov ...

Mišových sa vrátil do Nemecka splniť si sen

Medzi zaujímavé prestupy z Niké Handball extraligy patrí odchod Dávida Mišovýcha z HáO TJ Slovan Modra, ktorý sa vracia späť do Nemecka. Služby 19-ročného talentovaného mladíka si od nadchádzajúceho ročníka zmluvne zaviazal Dessau-Rosslauer HV 06. Pravý krídelník podspísal s 12. tímom tabuľky uplynulej sezóny II. bundesligy dvojročný kontrakt. Mišových si už v sezóne 2019/2020 vyskúšal pôsobenie v nemeckej hádzanej, keď si ako 16-ročný obliekal dres oberligistu HSV Bad Blankenburg. Potom sa s nástupom pandémie COVID-19 vrátil Modry, kde si dokončil strednú školu.

Po maturite si podpisom zmluvy splnil sen o pôsobení v profesionálnom hádzanárskom tíme. „Rozhodnutie odísť do zahraničia po maturite sa vo mne zrodilo už dávnejšie. Teraz som šťastný, že ďalší krok v mojej kariére môžem urobiť v družstve Dessau-Rosslauer HV,“ povedal pre klubovú stránku Mišových, ktorý sa po spečatení prestupu tešil na nový angažmán. „V mužstve je veľa mladých talentovaných hráčov a páči sa mi aj hádzanárska filozofia preferovaná v tomto klube,“ dodal bratislavský rodák, ktorý v závere roka 2019 ako 17-ročný debutoval v mužskej reprezentácii Slovenska a v zápase proti Česku dosiahol aj svoj premiérový gól.

Príchod ľavorukého hráča do svojho kádra privítal aj kormidelník Dessau-Rosslauer HV. V Dávidovi sme získali talentovaného mladíka s variabilnou streľbou, ochotného pokračovať vo svojom hráčskom napredovaní, ktorý bude svojou osobnosťou i vystupovaním pre nás obohatením,“ tvrdí tréner DRHV Uwe Jungandreas.

Dessau-Rosslauer HV začal letnú prípravu 18. júla a už má za sebou aj prvé prípravné zápasy, v jednom z nich zdolal aj úradujúceho českého majstra HC Baník Karviná 30:23 (13:14). Mišových prvýkrát okúsi súťažné stretnutie v novom drese 28. augusta v 1. kole DHB-Pokalu proti MTV Braunschweig a nová sezóna druhej najvyššej nemeckej súťaže sa začne počas prvého septembrového víkendu, v prípade DRHV na palubovke Dormagenu.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022