Načítavanie údajov ...

Mladí Topoľčanci sľubujú boj o body, hráči ŠKP sa tešia a hádzanou sa chcú baviť

Slovnaft handball extraliga ponúkne v sobotu 31. októbra dva zápasy – dohrávky predchádzajúcich kôl

Slovenská reprezentácia nevyužije novembrový asociačný termín pre situáciu a nariadenia v súvislosti s bojom proti pandémii koronavírusu. V posledný októbrový deň sa však bude hrať na Slovensku hádzaná, a to v rámci najvyššej domácej súťaže mužov. V Slovnaft handball extralige sú na programe dve dohrávky, ktoré sa budú hrať v sobotu 31. októbra od 18.00 h.

V rámci 7. kola sa vo svojom prechodnom domovskom stánku v Partizánskom predstaví HK Agro Topoľčany proti ŠKP Bratislava. Domáci mladíci uzatvárajú tabuľku so ziskom 2 bodov z piatich duelov, ale sú odhodlaní potrápiť favorizovaných hostí.

„Testovanie už máme za sebou a sme pripravení nastúpiť. Prežívame náročné obdobie. Chvíľu trénujeme, potom nie a teraz príde zápas. O to je to náročnejšie. Celé je to rozhárané a cítiť to aj na hráčoch, ktorí nie sú tak koncentrovaní, predsa len sú to pre nich veľké výkyvy. Tento mladý tím potrebuje pravidelne trénovať a hrať. Je to rozdiel, keď máte starších hráčov so skúsenosťami, ktorí vedia so sebou pracovať,“ povedal kouč HK Agro Dezider Jakubička a k sobotňajšiemu vystúpeniu poznamenal: „Pre nás je každý duel náročný a súper vždy favorit. My pracujeme s mladým kádrom, ktorý potrebuje čas. ŠKP má skúsenejšie družstvo. Po rokoch, keď sa Bratislavčania borili na spodných priečkach, im systematická a trpezlivá práca prináša ovocie a ukazuje sa to aj na výsledkoch. My však urobíme všetko, aby sme vývoj duelu naklonili na svoju stranu. O body budeme bojovať.“ Topoľčanci nenastúpia v kompletnom zložení, keďže niektorí hráči sú v karanténe po pozitívnych prípadoch vo svojich rodinách.

Bratislavčania figurujú na 5. mieste aktuálneho poradia s vyrovnanou bilanciou 3 – 0 – 3. Viacerí tréneri ligových konkurentov považujú ŠKP za vážneho kandidáta na semifinálovú miestenku. „My sa tak ďaleko nepozeráme. Odkedy som pri mužstve je naším cieľom to, aby sme sa bavili hádzanou a zlepšovali. Najbližšie zápasy ukážu, čo sme dokázali natrénovať a odovzdať na ihrisku. Ani v dueli s Topoľčanmi nehovoríme o úlohe favorita. Chceme ukázať dobrú hádzanú,“ skonštatoval jeden z trénerov ŠKP Ľubomír Orosz.

Bratislavské družstvo bolo aktérom doteraz posledného duelu v SHE 2020/2021, keď 10. októbra podľahlo tímu Košice Crows (23:30). „Poviem to tak, že s uplynulými týždňami sme sa vyrovnali zmätočne. Máme mladých i skúsených hráčov, ale starší k tomu pristúpili lepšie ako ich nasledovníci, ktorí sa vinou neistoty nevedeli motivovať. Všetci sú však radi, že sa to zvládlo. Hoci to bude stále bez divákov, tak sa tešíme, že môžeme vôbec hrať,“ pokračoval Orosz, ktorý pre slovakhandball.sk tiež poznamenal, že povinné predzápasové testovanie čaká extraligový káder po piatkovom tréningu: „Verím, že dopadne dobre. Nikto nesignalizoval problémy a hráči by mali byť v poriadku.“ V Partizánskom proti HK Agro však budú chýbať dlhodobo zranení Oliver Orosz a Vladimír Ratkovský.

V sobotu 31. 10. je na programe ešte aj dohrávka 8. kola MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa. Tento duel sa uplynulú sobotu neuskutočnil, keďže tím hostí nevedel podstúpiť povinné predzápasové testovanie, lebo viacerí lekári boli v karanténe.

V MOL lige žien sa nehrá ani počas tohto víkendu, keďže súboj ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce odložili pre karanténu Šarišaniek.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/SKPHANDBALL

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022