Načítavanie údajov ...

Modra doplatila na vynútenú pauzu, negatívnu sériu chce pretrhnúť v sobotu

Tomáš Tschur (najlepší kanonier SHE): „Pozvánka do reprezentácie ma potešila, zásadne som ju nečakal. Moje hádzanárske ambície sú totiž iné, priorita je pomôcť materskému klubu a jeho hráčom“

Hádzanári HáO TJ Slovan Modra po sľubnom vstupe do sezóny (dve výhry zo štyroch zápasov, pozn.) neprežívajú výsledkovo vydarené obdobie. V najvyššej slovenskej súťaži mužov aktuálne ťahajú sedemzápasovú šnúru prehier. „Aj keď naše vystúpenia nie sú až také zlé z hľadiska skóre, nevyšli nám domáce duely proti ŠKP Bratislava a MHC Štart Nové Zámky, v ktorých sme chceli získať štyri body. Absolútne nám neprospela pauza cez celoplošné testovanie na koronavírus a asociačný termín. Sme amatérsky tím a nevedeli sme zabezpečiť adekvátny tréningový proces, čím sa nám rozsypala koncepcia našej tempo hádzanej, na ktorú sme potom nemali rýchlostne ani fyzicky. Navyše sa nám zranil pilier obrany Matúš Moravčík a vypadli nám aj dvaja hráči – študenti z východu SR Nikolas Farkas a Tadeáš Kažík, ktorí zostali doma,“ zhrnula pre slovakhandball.sk príčiny straty formy najväčšia opora družstva Tomáš Tschur.

Práve on nečakane už v úvode druhej minúty minulotýždňového duelu na pôde Košice Crows oslabil svoj tím, keď dostal červenú kartu, hoci rozhodne nepatrí medzi tvrdých hráčov zbierajúcich tresty. „Bolo to za priamy úder lakťom do tváre. Spočiatku som mal pocit, že mi ju rozhodcovia udelili oprávnene, ale po zhliadnutí záznamu je zrejmé, že môjmu zákroku predchádzal útočný faul pivota. Pre arbitrov to bolo asi náročné vyhodnotiť, ale išlo o nešťastnú náhodu, pri ktorej som zasiahol Kirilla Radčenka. Mal som obavy, či som mu nespôsobil nejaké zranenie. Našťastie, obišlo sa to bez toho a protihráč nemusel podstúpiť ďalšie ošetrenie. Som rád, že to tak dopadlo a mohol normálne pokračovať v zápase. Stalo sa mi niečo také prvýkrát,“ vysvetlil Tschur.

Jeho modranskí spoluhráči uhrali v Košiciach solídny výsledok (24:28), ale góly Tschura im chýbali. Keďže ho nečaká žiadny dodatočný disciplinárny trest, bude k dispozícii už v najbližšom stretnutí – v sobotu 12. 12. v rámci 12. kola Slovnaft handball extraligy proti HK Agro Topoľčany. „Verím, že pretrhneme negatívnu sériu. Súperovi chceme vrátiť prehru, ktorú sme utrpeli na jeho palubovke. V tabuľke sme vyššie, hráme v domácom prostredí, a tak sme papierovo favorit. Síce bude na nás väčší tlak, ale verím, že to zvládneme, podarí sa nám naplno bodovať a ukončíme tohtoročnú časť extraligy víťazstvom,“ poznamenal 32-ročný tvorca hry, ktorý si po návrate z MHC Štart Nové Zámky do Slovana Modra svojimi výkonmi vypýtal aj pozvánku do mužskej reprezentácie SR: „Cítim sa komfortne fyzicky, psychicky i herne, hoci aj u mňa je určitý tréningový deficit. Hrať za materský klub je vždy niečo iné ako niekde inde. Som rád, že môžem pôsobiť v domácom prostredí. Len škoda, že nemôžu byť v hľadisku diváci, ich prítomnosť nám pomáhala. Pozvánka do reprezentácie ma potešila, zásadne som ju nečakal. Moje hádzanárske ambície sú totiž iné, priorita je pomôcť materskému klubu a jeho hráčom. Nemyslel som si, že ešte príde takáto možnosť zahrať si za národný tím. Príjemne ma to potešilo a zároveň motivovalo,“ dodala jedna z najvýraznejších osobností ostatných sezón Slovnaft handball extraligy.

Program sobotňajších zápasov 12. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2020/2021 (jednotný začiatok 18.00 h):
HK Košice – MŠK Považská Bystrica
MHC Štart Nové Zámky – Košice Crows
HáO TJ Slovan Modra – HK Agro Topoľčany
HKM Šaľa – HC Sporta Hlohovec – odložené pre COVID-19
Tatran Prešov – ŠKP Bratislava (31:21) predohrali 17. novembra.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Viktor Zamborský

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022