Modra proti Šali len s polovicou gólov ako jej súper

Hádzanári HKM Šaľa poľahky potvrdili úlohu favorita v piatkovom stretnutí 9. kola Slovnaft handball extraliga mužov. Zverenci trénera Jána Kolesára zvíťazili na palubovke Slovana Modra vysoko 28:14 (15:6) a upevnili si piatu priečku v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže. Zápas bol od začiatku v réžii hostí, ktorí si už v I. polčase vypracovali takmer dvojciferný náskok. Domáci sa trápili najmä v útoku, v prvej časti sa presadili len šesťkrát a dovedna dosiahli menej gólov ako Šaľa v úvodnom polčase. Hráči HKM pokračovali vo zvyšovaní náskoku, najvýraznejšie viedli 27:11 a 28:12. Modrania v prvej polovici základnej časti ani raz nezabodovali.

Výsledok piatkového stretnutia 9. kola Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:
HáO TJ Slovan Modra – HKM Šaľa 14:28 (6:15)
Najviac gólov: Jurikovič – Prokop 5, 210 divákov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Facebook HO Slovan Modra