Načítavanie údajov ...

Modra sa chce vyhnúť spodným priečkam, vrátil sa odchovanec Michal Kosák

Hádzanári HáO TJ Slovan Modra majú za sebou už vyše mesačnú časť letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu Niké Handball extraligy mužov, v rámci ktorej absolvovali koncom júla aj päťdňové sústredenie v Zuberci na Orave.
„Príprava je v plnom prúde, momentálne je prioritou herná stránka a jej súčasťou sú prípravné zápasy. Našimi súpermi sú ďalšie extraligové tímy. Máme za sebou dve konfrontácie s Novými Zámkami, jednu v Topoľčanoch a tento týždeň nás čakajú dva duely s nováčikmi – so Záhorákmi a Bojnicami. Mali sme v pláne aj domáci turnaj so zahraničnou účasťou. Mal tu byť na sústredení tím z Nemecka, ale nemal zaočkovanú polovicu kádra, a tak sa to zrušilo. Myslím si však, že päť – šesť zápasov je uspokojujúca forma prípravy,“ uviedol pre slovakhandball prezident a zároveň tréner modranského klubu Miroslav Ochaba.
„Náš káder sa prakticky nezmenil. Družstvo zostalo pokope. Doliečili sa nám zranení hráči a okrem toho sa do tímu vrátil brankár Michal Kosák. Je to náš odchovanec, ktorý naposledy chytal v Šali,“ poznamenal Ochaba, ktorý povedie Slovan spolu s Dávidom Bernerom. „On bude ešte aj hrávať. Tréningový proces máme na starosti spoločne, navyše kondičnú prípravu vedie naša opora Tomáš Tschur, takže je to spolupráca nás troch.“
Modrania obsadili v uplynulej sezóne predposlednú 9. priečku. NHE bude mať v ročníku 2021/2022 už dvanásť účastníkov. „Ťažko to porovnávať s vlaňajškom. Nás dvakrát postihla korona, jeden duel nám na konci súťaže aj skontumovali, keďže sa už nestihol odohrať. Momentálne máme až na dvoch hráčov zaočkovaný kompletný káder, takže tam by sa už nemal vyskytnúť problém. Nedávame si konkrétny cieľ. Chceme ísť od zápasu k zápasu, prezentovať sa hádzanou, na ktorú sa dá pozerať a vyhnúť sa spodným priečkam. Zatiaľ počítame, že nám v domácich stretnutiach pomôžu aj diváci. Uvidíme, čo nám dovolí COVID automat. Pre nás je to aj určitá forma príjmu a navyše hádzaná bez divákov nie je to pravé. Sme radi, že nám po pandémii neubudlo veľa detí a mládežníkov, ktorých máme stále dosť, a tak sme sa vrhli do práce s nimi,“ dodal šéf hádzanárskeho klubu z Modry.

Autor: slovakhandball.sk

FOTO: https://www.facebook.com/hoslovanmodra

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022