Načítavanie údajov ...

MOL: DAC pomohlo domáce prostredie, klobúk dole pred výkonom Dusla dala R. Bízik i tréner P. Pčola

Vyrovnanú semifinálovú sériu národného play-off o titul majstra SR v hádzanej žien medzi HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa rozhodol až tretí zápas. V ňom zužitkovali pred necelou stovkou divákov výhodu svojej palubovky hráčky tímu zo Žitného ostrova, ktoré vyhrali 25:23 (14:12), celú sériu 2:1 a premiérovo sa prebojovali do boja o zlato. Po zisku bronzu v MOL lige majú už istotu cenného kovu – minimálne strieborného – aj v národnom play-off.
„Bol to veľmi náročný duel. Myslím si, že domáce prostredie a atmosféra v hale nám pomáhala k vybojovaniu si postupu do finále. Pri rozcvičke sa nám zranila pivotka Kika Pastorková. Jej výpadok sa nám podarilo nahradiť a dokázali sme vyhrať, čím sa len ukázala sila družstva, ktoré sa podobne vyrovnalo aj s absenciou Moniky Rajnohovej,“ uviedla asistentka trénera Silvia Priklerová.
S piatimi gólmi bola druhou najlepšou strelkyňou DAC reprezentačná krídelníčka Réka Bíziková, ktorá pochválila za výkon aj hráčky súpera z klubu, kde v minulosti pôsobila. „Bolo to veľmi ťažké. Dievčatá zo Šale hrali veľmi dobre. Klobúk dole pre nimi, išli naplno až do konca. Nevypustili ani záver, keď už vedeli, že im to na víťazstvo nebude stačiť,“ poznamenala R. Bízik, ktorá si so spoluhráčkami vychutná krátky oddych a od utorka začne prípravu na finále proti MŠK Iuventa Michalovce.
Na svoje zverenky bol hrdý aj šaliansky tréner Peter Pčola. „Gratulujem DAC k postupu do finále. Nechcem hodnotiť sobotňajšie tretie semifinále, ale rád by som poďakoval dievčatám za bojovnosť. Dali do toho všetko, žiaľ, nevyšlo to,“ povedal po tesnej prehre Pčola, ktorého doplnila hráčka jeho družstva Zuzana Trepáčová: „Bol to zápas v dobrom tempe. Koniec sme však nezvládli, urobili sme veľa technických chýb,“ dodala autorka štyroch presných zásahov.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022