MOL liga – 2. kolo – Danišova prvá výhra na lavičke Poruby

Prvé body v sezóne a premiérové víťazstvo na lavičke DHC Sokol Poruba pre Dušana Daniša priniesla predohrávka 2. kola MOL ligy hádzanárok, v ktorej Ostravčanky vďaka druhopolčasovému obratu zdolali DHC Slavia Praha 22:17.

Vo vyrovnanom stretnutí zvládla prvý polčas o gól lepšie Slavia, ale Poruba v 35. min druhýkrát v zápase naklonila skóre na svoju stranu. Následne si zverenky slovenského trénera Daniša vypracovali počas desiatich minút päťgólový náskok, ktorý bol z pohľadu osudu duelu rozhodujúci. Poruba po zmene strán inkasovala len šesťkrát. V tabuľke preskočila svojho pražského súpera.

Hádzaná – MOL liga 2018/2019 – ženy – predohrávka 2. kola – streda:

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 22:17 (10:11)
Najviac gólov: Michalíková 4, Smetková a Konečná po 3, Polášková 3/3 – T. Pokorná 6/3, Chlupová 5, Tulipánová a V. Fryčáková po 2
Pok hody: 3/3 – 4/3, vylúčené: 2 – 6, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR)

Autor: SITA, Foto: DHC Sokol Poruba