Načítavanie údajov ...

MOL liga 2018/2019 aj s Plzňou, na úvod repríza finále národného play-off Iuventa – Šaľa

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien sa v sezóne 2018/2019 sa na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov predstaví párny počet 12 tímov. Zmena v počte účastníkov nastala len na Slovensku, kde z pôvodných piatich účastníkov zostalo len kvarteto. HK AS Trenčín sa neprihlásil pre nedostatok kvalitných hráčok. Na českej strane pokračuje osmička družstiev. Z minulosezónneho menoslovu ubudol nováčik HK Hodonín, ktorého nahradil víťaz I. ligy DHC Plzeň.

V 17. ročníku interligy bude účinkovať osem českých a štyri slovenských kluby. Súťaž opustili najhoršie umiestnené tímy oboch krajín. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev znížil o jedného. Plzeň už účinkovala v tejto lige, ale pred dvoma rokmi nebol to klub DHC, ale HC Plzeň.

Na stredajšom aktíve klubov v Brne vyžrebovali aj novú sezónu, ktorá sa začne tak, ako sa aj skončila – reprízou finále národného play-off SR. V 1. kole interligy 2018/2019, ktoré je na programe v druhý septembrový víkend (8. – 9. 9. 2017), sa totiž Iuventa Michalovce stretne s HK Slovan Duslo Šaľa. Český šampión a obhajca celkového prvenstva DHK Baník Most privíta ŠŠK Prešov a HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou bude hostiť HC Zlín. Nováčika DHC Plzeň čaká domáca premiéra proti vicemajstrovi DHC Slavia Praha. Opäť hneď na úvod sa bude hrať aj moravské derby DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba. Zostávajúcu dvojicu 1. kola tvoria SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek.

Dvojice 1. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien – MOL ligy 2018/2019 (8. – 9. 9. 2018):
DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba
Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa
DHK Baník Most – ŠŠK Prešov
SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek
HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – HC Zlín
DHC Plzeň – DHC Slavia Praha

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022