MOL LIGA: Chorzów zaskočil Kynžvart

Víkendový program MOL ligy v hádzanej žien 2021/2022 uzavrela dohrávka 10. kola KPR RUCH Chorzów – Házená Kynžvart. V súboji dvoch nováčikov sa z víťazstva 27:24 trochu prekvapujúco tešili domáce hráčky, ktoré po polčase prehrávali 11:12. Poľský tím v prvom dejstve len doťahoval náskok súpera, v jeho závere prehrával ešte 9:12. Ruch sa do vedenia dostal v 37. min (16:15) a rozhodujúci ´trhák´ sa mu podaril počas päťminútovky (46. – 50.), keď päťgólovou šnúrou odskočil na 24:19. Kynžvart síce odpovedal znížením na 23:24, ale Chorzów si už v závere postrážil cenné dva body a postaral sa o predĺženie negatívnej série českého družstva bez bodového zisku na tri zápasy.

Výsledok nedeľňajšej dohrávky 10. kola MOL ligy v hádzanej žien 2021/2022:

KPR RUCH Chorzów – Házená Kynžvart 27:24 (11:12)
Najviac gólov: Kolonková 7/5, Polaňská 5 – K. Königová 5, Patrnčiaková 4, V. Dvořáková a M. Weisenbilderová po 4/1