MOL liga: DAC nedal šancu Písku

Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda už v prvom polčase rozhodli o osude štvrtkového predohrávaného stretnutia 8. kola MOL ligy žien, v ktorom privítali na svojej palubovke Sokol Písek. Zverenky trénera Viktora Debreho si v jeho priebehu vypracovali až jedenásťgólový náskok (20:9), ktorý súperky pred prestávkou mierne skorigovali (21:12). Hostky síce v 47. min znížili už na 21:26, ale Dunajskostredčanky vzápätí odskočili na 31:22 i 34:23 a potom už bez problémov doviedli duel do víťazného konca v pomere 36:26. Hráčky HC DAC sa v priebežnej tabuľke posunuli na 3. priečku, hádzanárky Písku prehrali štvrtý z ostatných piatich súbojov a sú siedme.

Výsledok štvrtkového predohrávaného stretnutia 8. kola MOL ligy hádzanárok:
HC DAC Dunajská Streda – TJ Sokol Písek 36:26 (21:12)
Najviac gólov: Élőová 8/3, Juhosová 7, Hudáková 5 – Pokorná 11/3, Nosková a E. Svobodová po 3, Chlupová 3/1
Pok. hody: 5/4 – 4/4, vylúčené: 1 – 5, rozhodovali: Balogh a Klimko (obaja SR), 152 divákov