MOL liga: DAC prvým premožiteľom lídra

Už aj líder MOL ligy žien 2022/2023 našiel svojho premožiteľa. DHK Baník Most neuspel vo svojom siedmom vystúpení, keď v televíznom šlágri 7. kola podľahol na palubovke HC DAC Dunajská streda 24:31 (14:16). Slovenský vicemajster pripravil českému šampiónovi nielen prvú prehru, ale aj prvú bodovú stratu v aktuálnej ligovej sezóne. Most je zatiaľ na čele tabuľky, ale bez prehry zostal už len HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý má však duel k dobru.

Domáce v atraktívnom zápase pre divákov otočili v I. polčase z 3:6 na 9:7 a v jeho závere sa dostali aj do štvorgólového vedenia (16:12). Hostky pred prestávkou znížili rozdiel na polovicu a čakalo sa, že v druhom dejstve sa pokúsia o obrat vo vývoji. Hneď po zmene strán skórovali (16:15), ale Dunajskostredčanky im to kvalitným výkonom nedovolili. V bránke sa darilo Magerovej a jej spoluhráčky odskočili na 22:16 v 38. a 25:18 v 43. min. Most sa na začiatku poslednej desaťminútovky dotiahol na rozdiel troch gólov (23:26), ale zverenky trénera Viktora Debreho situáciu ustáli a napokon sa radovali z cenného skalpu.

„Veľmi sa tešíme. Už sme potrebovali odohrať takýto dobrý zápas. Vraveli sme si, že už musíme ukázať našu pravú tvár. Dúfam, že nám to v tejto podobe vydrží,“ povedala pre RTVS :ŠPORT asistentka trénera HC DAC Silvia Priklerová. Kvalitu v podaní súpera uznal aj poľský kormidelník DHK Baník Most. „Čakali sme náročný zápas. Mali sme málo času na prípravu, veď v nedeľu sme hrali ešte Ligu majstrov v Bukurešti, ale to nie je výhovorka. Dunajská Streda podala kvalitný výkon. Aj my sme mali svoje šance, ale nevyužili sme naše možnosti. Družstvo DAC bolo dnes lepšie,“ skonštatoval Adrian Struzik.

Výsledok stredajšieho predohrávaného stretnutia 7. kola MOL ligy žien 2022/2023:
HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most 31:24 (16:14)
Najviac gólov: R. Bíziková 6, Desortová 5, Élőová 4, Sáriová 4/4 – Holanová 7, K. Kostelná 5/1, Mikulčík a Eksteinová po 3
pok. hody: 4/4 – 3/2, vylúčené: 3 – 6, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 148 divákov