Načítavanie údajov ...

MOL Liga: DAC sa už nebude šetriť a opäť chce zdolať Iuventu, Michalovce veria v návrat domov už s titulom

Po víkendových úvodných zápasoch sérií o medaily pokračuje národné play-off hádzanárok na Slovensku 2020/2021 už v stredu 26. mája, keď sú na programe druhé duely finále i boje o 3. miesto. V oboch sériách využili domáce tímy výhodu domáceho prostredia, a keďže sa hrá na dve víťazstvá, pocestujú na opačný koniec republiky s ´mečbalom´ vo vrecku.
Iuventa Michalovce zdolala doma HC DAC Dunajská Streda 27:22 a priblížila sa k zisku trinásteho titulu, z toho desiateho v sérii. „Nedeľňajším víťazstvom sme získali dve možnosti na titul. My sme to doma zvládli, teraz musí súper. Vieme, že nás nečaká nič ľahké, ale určite ideme do Dunajskej Stredy s cieľom zvíťaziť a vrátiť sa domov s titulom,“ vyhlásil tréner Iuventy Ján Beňadik, ktorého citovali Noviny Zemplína.
Pred jeho zverenkami stojí náročná úloha, keďže na pôde DAC ešte nevyhrali. Za kratší koniec tam ťahali v minulej sezóne anulovanej pre pandémiu koronavírusu i v aktuálnej (23:28). Naopak, hráčkam tímu zo Žitného ostrova nechýba odhodlanie vybojovať si rozhodujúce tretie stretnutie vo finálovej sérii. „Doma dáme do toho všetko a pokúsime sa Iuventu zdolať aj tretíkrát. Už sa nemáme dôvod šetriť a pokúsime sa sériu vrátiť do Michaloviec,“ vyhlásila asistentka trénera HC DAC Silvia Priklerová.

Aj v úvodnom súboji o bronz si najskôr lepšie počínali napriek oslabenému zloženiu hostky. Hráčky ŠŠK Prešov však nádejne rozohraný duel na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa nedotiahli do úspešného konca a prehrali 18:26. Šalianky v prvom polčase zlyhávali v koncovke, keď skórovali iba sedemkrát. „Tú musíme určite zlepšiť a sústrediť sa na ňu. Potrebujeme si nastaviť hlavy tak, aby sme ukončili sériu v stredu v Prešove,“ povedala v rozhovore pre SZH šalianska spojka Petra Varjassiová. Aj tréner Dusla Peter Pčola verí, že jeho zverenky využijú prvú šancu na ukončenie sezóny: „Pevne verím, že v sobotu to bol náš posledný domáci duel v sezóne. Ideme do Prešova s cieľom vyhrať, chce to zodpovedný prístup počas celých 60 minút.“
Prešovčanky v prvom polčase v Šali ukázali lepšiu tvár svojich výkonov v závere sezóny, ale aj tak si uvedomujú, že musia pridať. „Predovšetkým musíme zlepšiť streľbu, aby nám to tam padalo a najmä hrať rozumne,“ skonštatovala mladá brankárka ŠŠK Alexandra Feščáková.

MOL liga – národné play-off o majstra SR 2020/2021 – program finále (hrá sa na dve víťazstvá):
2. zápas:
streda (26. 5.): 18.00 h HC DAC Dunajská Streda – Iuventa Michalovce, stav série 0:1 (22:27)
prípadný 3. zápas:
sobota (29. 5.): 17.30 h MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda

o 3. miesto (hrá sa na dve víťazstvá):
2. zápas:
streda (26. 5.): 18.00 h ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa, stav série 0:1 (18:26)
prípadný 3. zápas:
sobota (29. 5.): 18.00 h HK Slovan Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022