MOL liga: Favoriti rozhodli už v prvých polčasoch, DAC po prestávke

MŠK Iuventa Michalovce si udržala vedúcu pozíciu v MOL lige žien 2021/2022 aj po víkende. Zverenky trénera Jána Beňadika si vo svojej Chemkostav aréne poradili s DHK Zora Olomouc 35:27, pričom o osude duelu rozhodli už v prvom polčase, v ktorom si vypracovali dvojciferný náskok. Olomoučanky z neho pred prestávkou mierne ukrojili, ale po nej prehrávali až o 13 gólov (20:33 v 53. min). V závere už len skresali rozdiel. Michalovčanky sa najlepším spôsobom revanšovali svojim súperkám za remízové zaváhanie z ich pôdy.

DHK Baník Most zaostávajúci v tabuľke o bod a majúci zápas k dobru nezaváhal na svojej palubovke proti HK Slovan Duslo Šaľa. Sedemgólový polčasový náskok dodal hráčkam českého majstra pokoj a po zmene strán tento rozdiel udržali (32:25).

Výhodu domáceho prostredia využil aj HC DAC Dunajská Streda, ale až po prestávke. Prvý polčas vyhrali o dva góly hráčky DHC Plzeň, ale na konci duelu sa tešili Dunajskostredčanky (26:22), ktoré po remíze a prehre v predchádzajúcich dvoch dueloch opäť zabrali naplno.

V súboji nováčikov bolo podľa očakávania úspešnejšie družstvo Házená Kynžvart, ktoré zvíťazilo nad AHT HC Tatran Stupava 39:17 a bezpečne si drží 4. pozíciu. Poruba natiahla víťaznú šnúru na štyri zápasy, keď vyhrala v Hodoníne 32:28 a má na dosah tímy na 6. – 9. mieste.

Výsledky sobotňajších stretnutí 22. kolo MOL ligy žien 2021/2022:

MŠK Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 35:27 (19:10)
Najviac gólov: A. Holejová 6, Trúnková 5, Abildová 5/1 – Kašpárková 7, Sovová 4/1, T. Fryčáková 3, Kuxová 3/1
pok. hody: 3/2 – 3/2, vylúčené: 2 – 4, rozhodovali: Sabol a Vydra (obaja SR), 200 divákov

DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 32:25 (17:10)
Najviac gólov: Stříšková, Mikulčík a Cholevová po 4 – Ščípová 5, Ušiaková a P. Pálová po 3, Pócsíková 3/2
pok. hody: 0 – /2, vylúčené: 2 – 1, rozhodovali: Kavulič a Pavlát (obaja ČR)

HC DAC Dunajská Streda – DHC Plzeň 26:22 (12:14)
Najviac gólov: E. Rajnohová a Juhosová po 6, Élőová 6/1 – V. Galušková 9/3, Franzová 4, Vlachová 3
pok. hody: 2/1 – 4/3, vylúčené: 1 – 2, rozhodovali: Oťapka a Chudoba (obaja SR), 222 divákov

Házená Kynžvart – AHT HC Tatran Stupava 39:17 (20:9), hralo sa v Chebe
Najviac gólov: K. Königová, Tesařová a Patrnčiaková po 5 – L. Kovácsová 6/4, Tornócziová 3, Jagodič, Palušová a K. Karkušová po 2
pok. hody: 2/1 – 4/4, vylúčené: 3 – 5, rozhodovali: Hájek a Kozler (obaja ČR)

HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 28:32 (11:16)
Najviac gólov: Víchová 10 – Konečná 8