MOL liga: Favoriti v sobotu nezaváhali

Štyri sobotňajšie stretnutia 4. kola MOL ligy hádzanárok sa skončili podľa papierových predpokladov víťazstvami favoritov.
Slovenský nováčik AHT HC Tatran Stupava len polčas odolával DHC Plzeň, ktorému však napokon podľahol vysoko 17:34 a zatiaľ je bez bodu. Plzenčanky prekvapujúco tretie.
Obhajca prvenstva DHK Baník Most tiež v prvom polčase nedokázal odskočiť tímu Handball PSG Zlín, ale po zmene strán ovládol dianie a dosiahol vysokú výhru 40:26 a v tabuľke sa bodovo dotiahol na vedúcu Iuventu Michalovce.
Tretí víťazný duel za sebou odohrali hráčky nováčika Házená Kynžvart. Zverenky slovenského trénera Petra Sabadku síce zaostávali po prvej tridsaťminútovke proti Sokolu Písek o päť gólov, ale otočili výsledok na 30:28, čím pripravili svojmu súperovi prvú prehru v sezóne.
S DHC Slavia Praha to v polčasovej prestávke nevyzeralo ružovo, ale zverenky kouč Františka Urbana po zmene strán prevalcovali domáci Hodonín (29:22).

Výsledky sobotňajších stretnutí 4. kola MOL ligy žien:

AHT HC Tatran Stupava – DHC Plzeň 17:34 (9:13)
Najviac gólov: Novosadová 3, Bahorecová, Turčanová a Tornócziová po 2, Horváthová 2/1, Palušová 2/2 – V. Galušková 9/6, Formanová a Lásková po 4, Melicharová 4/1
Pok. hody: 4/4 – 7/7, vylúčené: 6 – 3, ČK: 28. Palušová (Stupava) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Bočáková a Jánošíková (obe SR), 80 divákov

Házená Kynžvart – Sokol Písek 30:28 (13:18)
Najviac gólov: K. Königová 9, Weisenbilderová 6/3 – T. Pokorná 10/2, Pešková 5

DHK Baník Most – Handball PSG Zlín 40:26 (19:17)
Najviac gólov: Stříšková 7/3 – Štipčáková 6/5

HK Hodonín – DHC Slavia Praha 22:29 (15:12)
Najviac gólov: Krejčíková 6 – Holeňáková 6/4