Načítavanie údajov ...

MOL liga: HC DAC si predĺžil víťaznú šnúru, Iuventa na Žitnom ostrove opäť naprázndo

Boj o prvenstvo v MOL lige hádzanárok 2021/2022 získal počas víkendu ďalší náboj dramatickosti. Do súboja medzi MŠK Iuventa Michalovce a DHK Baník Most sa prihlásil HC DAC Dunajská Streda. Napínavý a vyrovnaný šláger víkendového 17. kola MOL ligy žien vyústil do tesného víťazstva Dunajskostredčaniek nad Michalovčankami 27:26, po ktorom hráčky HC DAC zaostávajú za Zemplínčankami už len o bod a na lídra z Mosta majú dvojbodové manko.

„Je to pre nás skvelé víťazstvo proti kvalitnému súperovi. Od začiatku do konca sme hrali koncentrovane, nechali sme na palubovke srdce i dušu. Bez zranených hráčok sme boli v náročnej situácii, aj počas duelu sme mali podobné problémy a museli sme improvizovať v zostave a niektoré hráčky zaskakovali na iných postoch, ako hrávajú zvyčajne. V druhom dejstve sa nám podarilo ujsť na rozdiel štyroch gólov a najtesnejší náskok sme udržali až do konca. Bolo to náročné, ale dosiahli sme dôležitú výhru proti nášmu najväčšiemu rivalovi,“ zhodnotil sobotňajší atraktívny súboj pre klubový web dunajskostredský tréner Viktor Debre, ktorého zverenky potvrdili formu a predĺžili svoju víťaznú šnúru v MOL lige už na desať stretnutí.

Iuventa po prvej ligovej prehre v ročníku prišla o líderskú pozíciu v tabuľke, keď už v tretej sezóne (vrátane tej anulovanej pre COVID-19, pozn.) za sebou našla na Žitnom ostrove premožiteľa v rámci dlhodobej časti. „Priebeh celého duelu bol vyrovnaný, a tak ako sme o gól prehrali, mohli sme aj o gól vyhrať. Súper mal síce dobrý vstup do zápasu, v druhej polovici polčasu sme však vyrovnali hru i skóre. Bolo to ako na hojdačke. Mali sme šance strhnúť vývoj na svoju stranu, žiaľ, nedokázali sme zápas dostať pod kontrolu. DAC si vypracoval náskok a v závere si ho už krvopotne ustrážil,“ poznamenal pre Noviny Zemplína Ján Beňadik a dodal: „Jasne sa ukázalo, že takéto zápasy sa nedostávajú pod kontrolu v posledných minútach. Domáce sme síce dostali pod tlak, skóre sme však už neotočili. Cesta k úspechu v takýchto dueloch vedie cez to, že budeme efektívnejší v prvých štyridsiatich piatich minútach.“

Na vystúpenie v Dunajskej Strede mala v prípade Iuventy vplyv aj dvojtýždňová pauze pre koronavírus. „Určite nám to pred šlágrom nepomohlo. Som presvedčený, že každý ďalší zápas budeme hrať lepšie a lepšie. Teraz nebola individuálna forma našich top hráčok na najlepšej úrovni. Dievčatám som ani nemal čo vyčítať. Išli na dno svojich súčasných možností. Za daných okolností nám to však v Dunajskej Strede na body nestačilo,“ dodal Beňadik.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hcdacofficial, Ernő Lelkes

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022