Načítavanie údajov ...

MOL LIGA: HC DAC uspel v Šali a po roku je opäť vo finále

Aj druhá semifinálová séria národného play-off o majstra SR 2021/2022 v hádzanej žien sa skončila už po dvoch zápasoch. Po Iuvente Michalovce prenikol do finále aj HC DAC Dunajská Streda. Oba tímy si zopakujú lanský súboj o zlato.

Dunajskostredčanky po víkendovom domácom víťazstve 27:23 dokázali zvíťaziť aj na palubovke HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý pred televíznymi kamerami zdolali ešte výraznejšie 29:23 (16:11) a sériu vyhrali 2:0 na zápasy. Hostky zo Žitného ostrova mali okrem vyrovnaného úvodu priebeh duelu pod kontrolou. „Išli sme do Šale vyhrať, ale mali sme pred očami vlaňajšok, keď sme v semifinálovej sérii s Duslom potrebovali na postup tri zápasy,“ poznamenala asistentka trénera Silvia Priklerová.

Šalianky po zmene strán znížili päťgólové polčasové manko na 16:18 v 40. min a v 57. min sa dotiahli na 22:25, ale v závere už neboli úspešné so snahou o prípadný obrat, a tak budú opäť bojovať o bronz. Ich súperkami budú hráčky nováčika AHT HC Tatran Stupava. „Dievčatám nemám čo vyčítať. S Dunajskou Stredou sme odohrali dva dobré duely a myslím si, že sme boli vyrovnaným súperom pre DAC. Dievčatá k súbojom pristúpili na sto percent, hrali to, čo sme si dohodli a navyše získali cenné skúsenosti,“ uviedol šaliansky kouč Peter Pčola.

Výsledok utorkového stretnutia účastníkov MOL ligy:

národné play-off o majstra SR 2021/2022 – semifinále – druhý zápas (hralo sa na dve víťazstvá):

HK Slovan Duslo Šaľa – HC DAC Dunajská Streda 23:29 (11:16) – konečný výsledok série 0:2, HC DAC postúpil do finále
Najviac gólov: D. M. Vargová 7, Ščípová 5, Pócsíková a Ratvajská po 3 – Élőová 9/2, Juhosová 5, Hudáková a R. Bíziková po 4
pok. hody: 4/1 – 3/2, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: Cipov a Klus, 600 divákov

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/hcdacofficial – Klikkout/Nándor Fekete

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022