MOL liga: Iuventa a DAC víťazne na úvod semifinále

Prvé zápasy národného play-off o majstra SR 2021/2022 v hádzanej žien priniesli víťazstvá favoritov. MŠK Iuventa Michalovce síce nastúpil na stupavskej palubovke, ale aj tak deklasoval družstvo AHT HC Tatran 47:13 (22:5). Úradujúce šampiónky môžu o svojom prieniku do finále rozhodnúť už v nedeľu 1. 5., keď je v Stupave od 11.00 h na programe aj druhý duel série.

Bližšie k boju o zlato je HC DAC Dunajská Streda, ktorý v sobotňajšom domácom súboji pokoril HK Slovan Duslo Šaľa 27:23 (13:11) a v stredajšom druhom dueli pri Váhu (3. 5. o 18.00 h) bude mať k dispozícii postupovú mečbal. Vo vyrovnanom stretnutí DAC na konci I. polčasu získal mierny náskok a tesné vedenie si udržiaval aj v ďalšom priebehu až na jediný okamih, keď v 45. min R. Bíziková nepremenila pokutový hod a na druhej strane Ušiaková vyrovnala na 18:18. Potom však domáce troma gólmi odskočili. Šalianky sa aj v závere dotiahli na rozdiel jediného presného zásahu – štyri minúty pred koncom prehrávali len 22:23. Záver lepšie zvládli zverenky trénera Debreho, ktoré majú na dosah reprízu finálovej účasti.

Výsledky sobotňajších stretnutí účastníkov MOL ligy:

národné play-off o majstra SR 2021/2022 – semifinále – prvé zápasy (hrá sa na dve víťazstvá):
MŠK Iuventa Michalovce – AHT HC Tatran Stupava 47:13 (22:5), hralo sa v Stupave – stav série 1:0
Naviac gólov: Trúnková 10, Godečová 8, Popovcová 7/1 – Bahorecová a H. Karkušová po 3, Schwarzová 2, Horváthová 2/2
pok. hody: 3/3 – 4/3, vylúčené: 5 – 3, rozhodovali: Bočáková a Jánošíková, 65 divákov

HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 27:23 (13:11) – stav série 1:0
Najviac gólov: Juhosová 10, Élőová 5, Sáriová a R. Bíziková po 4 – Ščípová a Ušiaková po 4, D. M. Vargová 4/1
pok. hody: 4/1 – 1/1, vylúčené: 1 – 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, divákov

národné play-off o majstra ČR 2021/2022 – semifinále – prvé zápasy (hrá sa na odvetu):
DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 26:31 (15:19)

nedeľa (1. 5.): 18.00 h DHC Plzeň – Házená Kynžvart