Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Iuventa prvýkrát uspela v D. Strede a splnila cieľ, DAC uznal kvality súpera

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zo svojej celkovo šestnástej finálovej série, z toho dvanástej bez prerušenia, vyťažila trinásty titul v ére samostatnosti a jubilejný desiaty v sérii. K zisku toho aktuálneho prispela aj ľavoruká krídelníčka Bibiana Štefaniková, ktorá si svojimi výkonmi počas sezóny vypýtala aj pozvánku do ženskej reprezentácie SR.

„Myslím si, že prvý a víťazný domáci zápas nás veľmi motivoval. Vyhrali sme ho o päť gólov, čo nás naštartovalo. Do Dunajskej Stredy sme išli s odhodlaním odohrať na jej palubovke posledný duel sezóny, takže sme tu chceli vyhrať a získať titul,“ uviedla pre spravodajstvo RTVS Štefaniková, ktorá aj v Dunajskej Strede v stredajšom druhom finálovom meraní síl zvádzala súboje s brankárskou oporou DAC a reprezentačnou kolegyňou Viktóriou Oguntoyovou. Michalovská hráčka z nich osemkrát vyšla úspešne, svoje góly si rovnomerne rozdelila na oba polčasy.

Michalovčanky sú jasnými líderkami aj v počte titulov v histórii. Ten zatiaľ posledný získali na pôde súpera aj vďaka tomu, že dokázali prelomiť doterajšiu neúspešnú bilanciu s DAC na jeho pôde. Zverenky kouča Jána Beňadika na dunajskostredskej palubovke uspeli prvýkrát. Predtým tam dvakrát vyšli naprázdno (jedna prehra sa napokon anulovala pre zrušený celý ročník 2019/2020, pozn.).

„Séria bola náročná, o dosť ťažšia ako semifinále s Prešovom. Tvrdo sme však pracovali počas celej sezóny, aby sa to teraz ukázalo a zúročilo v náš prospech. DAC bol vyrovnaný súper, ale došli mu sily a my sme mali kondične navrch. Náročné to bolo aj psychicky, ale myslím si, že nám sa darilo plniť to, na čom sme sa dohodli. Nebolo podstatné o koľko vyhráme, ale aby sme zvíťazili,“ poznamenala Nikoleta Trúnková, v stredu autorka šiestich presných zásahov staronových národných šampiónok.

Dunajskostredčanky robili, čo mohli a snažili sa držať krok s favizovanými Zemplínčankami. U nich ešte necelé tri minúty pred koncom prehrávali len o dva góly a napokon podľahli 22:27. Doma sa tiež snažili otočiť vývoj duelu, ktorý vďaka skorigovaniu v závere prehrali 30:33. Ako samy priznali, vyhral lepší. „Treba uznať kvality súpera. Iuventa má skúsený tím, jej hráčky hrali dobre v útoku i obrane, čo platí nielen pre dnešnú odvetu, ale i pre prvý zápas v Michalovciach. Súperky boli lepšie, hrali peknú hádzanú a blahoželám im k titulu. My sa však tiež tešíme z 2. miesta a strieborných medailí,“ vyjadrila sa z tábora zdolaných vicemajsteriek, ale zároveň vzhľadom na celú sezónu spokojných zverenkýň trénera Viktora Debreho, Mária Straková.

 

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022