Načítavanie údajov ...

MOL Liga: Iuventa spokojná s víťazným vstupom, DAC v závere riskoval

Zlý začiatok, dobrý koniec. Z pohľadu hádzanárok MŠK Iuventa Michalovce to platilo v úvodnom meraní síl finálovej série z HC DAC Dunajská Streda. Zverenky trénera Jána Beňadika nezachytili úvod domáceho stretnutia, keď po štyroch minútach prehrávali 0:4, ale včas sa spamätali. V závere svoje vedenie zvýraznili a dosiahli päťgólové víťazstvo 27:22 (13:11).
„Úvod sme nezachytili, ale potom sme to v druhej polovici prvého dejstva otočili a udržiavali si tesné vedenie. Nedokázali sme sa však odtrhnúť, preto sa súper stále držal v hre. Napokon sme to ustáli. Som spokojný najmä s tým, že sme využili domáce prostredie a do finálovej série sme vstúpili tak, ako sme chceli, teda víťazstvom,“ citovali Noviny Zemplína kouča Beňadika, na ktorého slová nadviazala pivotka Iuventy Nikoleta Trúnková. „Pri nevydarenom úvode možno zaúradovala nervozita, pretože sa od nás čakalo víťazstvo. Po oddychovom čase sme sa upokojili a začali hrať svoju hru. Základom nášho víťazstva bol predovšetkým výkon brankárky Jablonskej,“ uviedla Trúnková, v nedeľu autorka dvoch gólov.
Dunajská Streda bola v dlhodobej časti sezóny jedným z dvoch premožiteľov Iuventy. Na Zemplíne, hoci vo finále národného play-off debutuje, sa dlho držala v hre o prekvapenie. Ešte šesť minút pred koncom zaostávali len o jediný gól 20:21. „V závere sme išli do rizika a aj preto bola z toho päťgólová prehra,“ poznamenala pre Noviny Zemplína Silvia Priklerová, asistentka trénera HC DAC Viktora Debreho, podľa ktorej svoju rolu zohrali aj skúsenosti. „Hráčky Iuventy hrajú finále každý rok, kým my sme sa tak ďaleko prebojovali prvýkrát.“
Druhé finále, v ktorom môžu Michalovčanky už rozhodnúť o zisku majstrovského titulu alebo Dunajskostredčanky si vynútiť rozhodujúci tretí duel, je na programe v stredu 26. mája od 18.00 h na Žitnom ostrove.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hcdacofficial/

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny autopartner SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022