MOL liga: Kynžvart aj s prispením Patrnčiakovej zdolal Olomouc, Chorzów stále bez víťazstva

MOL liga hádzanárok mala počas víkendu na programe len dve stretnutia 6. kola bez účasti slovenských tímov. V sobotu potvrdil nováčik Házená Kynžvart dobrú fazónu. Zverenky slovenského trénera Petra Sabadku si po vyrovnanom polčase poradili s DHK Zora Olomouc jasne 36:29 a svojho súpera preskočili v tabuľke, v ktorej figurujú na 6. mieste. Kynžvart sa tentoraz mohol okrem osemgólovej Weisenbilderovej spoľahnúť aj slovenskú strelkyňu Annamáriu Patrnčiakovú, ktorá skórovala šesťkrát.
V nedeľňajšom súboji sa poľský hosť súťaže KPR Ruch Chorzów snažil o prvé víťazstvo. Deväť minút pred koncom súboja s DHC Sokol Poruba viedol 29:27 a v 55. min ešte 31:30, ale následné vylúčenie jeho najlepšej strelkyne Wilczekovej hostky, ktoré už mali na lavičke Slováka Stanislava Pupíka, potrestali dvoma presnými zásahmi v presilovke a otočili zápas vo svoj prospech (34:32).

Výsledky víkendových stretnutí 6. kola MOL ligy žien 2021/2022:
SOBOTA
Házená Kynžvart – DHK Zora Olomouc 36:29 (15:15)
Najviac gólov: Weisenbilderová 8/4, Patrnčiaková a V. Dvořáková po 6 – Sovová a Kašpárková po 6, Krajčovičová 3