Načítavanie údajov ...

MOL liga opäť už tento víkend, slovensko-české súboje od budúceho týždňa

Druhý januárový víkend nového kalendárneho roka sa opäť rozbehne aj spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok. Z pôvodného programu MOL ligy na 9. – 10. 1. síce pre karanténne opatrenia ubudli dva zápasy (Prešov – Šaľa a Iuventa Michalovce – Plzeň), ale dve stretnutia vrátane šlágra druhého s prvým Slavia Praha – Most sa budú hrať v sobotu 9. a jeden v nedeľu 10. januára.

Po Novom roku bol zámer obnoviť už aj konfrontácie medzi tímami z oboch krajín, ktoré absentovali od polovice septembra (doteraz posledný duel bol 17. 9. Poruba – Michalovce /18:23/). Z najbližšieho víkendu síce odpadla slovensko-česká konfrontácia, ale od ďalšieho týždňa príde už aj k nej.

„Pokračujeme v súťaži podľa riadneho vyžrebovania s tým, že vkladáme dohrávky jednotlivých zápasov podľa dohody klubov po následnom schválení a zaradení do programu. Súboj Iuventy s Plzňou sa tento víkend hrať nebude, lebo západočeské družstvo je – rovnako ako Šaľa, ktorá mala hrať v Prešove – v karanténe. Od nasledujúceho týždňa by sa už mali hrať aj slovensko-české súboje, Prešov a Michalovce sa predstavia v Plzni a následne 17. 1. Šaľa v Prahe, 20. 1. Most v Šali či 21. 1. Michalovce v Hodoníne,“ informoval slovakhandball.sk riaditeľ MOL ligy Peter Brunovský.

Slovenský zväz hádzanej v zmysle platných opatrení v súvislosti s obmedzením športových súťaží potvrdil, že najvyššie domáce súťaže – Slovnaft handball extraliga a MOL liga pokračujú v zmysle udelenej výnimky. „Chceme poďakovať Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré bolo nápomocné pri príprave a úprave legislatívy, aby sme mohli pokračovať,“ poznamenal Brunovský.

Tímy musia dodržiavať podmienky výnimky pri prechode cez hranice. „Všetci aktéri sú povinní sa preukázať pred súťažným stretnutím potvrdením o negatívnom výsledku antigénneho testu nie starším ako 48 hodín. Družstvá vracajúce sa z druhej krajiny (české zo SR, slovenské z ČR) nebudú povinné ísť do karantény a môžu po návrate pokračovať v tréningovej i súťažnej činnosti. Družstvá zároveň musia od vstupu do susednej krajiny za účelom odohrania zápasu ju opustiť do 12 hodín, aby neboli nútené absolvovať izoláciu.“

Obmedzenie času na pobyt v krajine na 12 hodín znemožňuje klubom odohrať na jeden výjazd dve stretnutia. „Áno, komplikuje nám to možnosti plánovania dvojzápasov, vďaka ktorým by sme mohli ľahšie podohrávať odložené zápasy. Musíme však počkať na zlepšenie situácie,“ doplnil Brunovský.

Zatiaľ sa počíta s normálnym dohraním kompletnej dlhodobej časti MOL ligy. „K dnešnému dňu majú jednotlivé tímy resty od dvoch do šiestich odložených súbojov. Hoci je to na hrane a navyše sa nedá predvídať budúci vývoj zo zdravotného hľadiska, stále je reálne dohrať kompletný program do riadneho termínu. Urobíme všetko, aby sme stihli dohrať do 10. apríla,“ uviedol riaditeľ súťaže.

Po presune I. fázy kvalifikácie žien o postup na MS 2021 na marec prišlo aj k zmene v termínovej listine MOL ligy žien. „Zápasy kompletného 22. kole, ktoré sa pôvodne mali hrať 13. 3 2021, presúvame na 27. – 28. 2. Pôvodne bol ten termín vyhradený na záverečné zápasy národných pohárových súťaží. Český zväz hádzanej však zrušil pre tento ročník národný pohár, v rámci SZH je v súčasnosti zrejmé, že do daného termínu nebudú môcť byť dohrané chýbajúce pohárové stretnutia, preto sa tento termín uvoľnil pre MOL ligu. My sme Slovenský pohár zatiaľ nezrušili, to by bolo posledné a krajné riešenie. Netreba totiž dohrať veľký počet stretnutí, ale podmienkou na jeho rozbehnutie je, aby sa začali aj nižšie ligové súťaže. V ČR by potrebovali dohrať väčší počet duelov,“ vysvetlil P. Brunovský.

Program víkendových zápasov MOL ligy žien 2020/2021:
sobota 9. 1.
16.00 h DHK Zora Olomouc – HK Hodonín
16.00 h DHC Slavia Praha – DHK Baník Most
nedeľa 10. 1.:
17.00 h DHC Sokol Poruba – Handball PSG Zlín

ŠŠK Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa odložili pre karanténne opatrenia v súvislosti s COVID-19 (v hosťujúcom tíme) a neuskutoční sa ani duel Iuventa Michalovce – DHC Plzeň, ktorý preložili na 17. 1. do Plzne. Odveta v Michalovciach sa bude hrať 10. 4. 2021.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/DHC-Slavia-Praha

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022