Načítavanie údajov ...

MOL liga: Podľa trénerov výborný zápas v Michalovciach, Iuventa blízko k celkovému triumfu

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce aj druhýkrát v sezóne pokorili DHK Baník Most a oprávnene sa vyhupli na líderskú pozíciu v tabuľke MOL ligy žien 2021/2022. Zverenky trénera Jána Beňadika si svojím najväčším konkurentom v boji o celkové prvenstvo poradili na domácej pôde 26:23 (15:11), pričom o osude očakávaného šlágra sa rozhodlo v jeho závere, keď Zemplínčanky prevýšili svojho súpera.
„Bo to výborný zápas s fantastickou atmosférou. Tešíme sa, že sme ho zvládli. Mali sme slabšiu pasáž, po ktorej sme prehrávali 6:8, po oddychovom čase nám však nasledujúci úsek vyšiel fantasticky. Polčas sme ubránili na jedenásť gólov, čo bolo výborné. V tomto sme chceli pokračovať aj v druhom polčase. Hneď po prestávke sme však náskok stratili. Som rád, že sme zvládli kritické chvíľky. V samom závere mala naša brankárka Almeidová dobré zákroky, ktorými nás podržala. Myslím si, že sme boli trošku lepším tímom,“ zhodnotil Beňadik na klubovom webe výkon svojich zvereniek.
Kouč DHK Baník Adrian Struzik tiež vyzdvihol úroveň stretnutia a napriek prehre pochválil aj svoje zverenky. „Gratulujem Michalovciam k víťazstvu. Bol to podľa mňa dobrý zápas, ktorý sa hral vo výbornej atmosfére. Je skvelé, že dva takéto tímy môžu spolu hrať v tejto súťaži. Moje družstvo príkladne bojovalo, ďakujem mu nielen za bojovnosť, ale aj predvedenú kvalitnú hru,“ poznamenal Struzik.
Iuventa je bližšie k celkovému triumfu v jubilejnom 20. ročníku MOL ligy.  Po pripísaní dvoch bodov za kontumačné víťazstvo 10:0 nad Sokolom Písek (súper odmietol pricestovať na duel 20. kola pre obavy po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine, pozn.) jej do konca súťaže zostávajú odohrať už len dva zápasy a oba vo svojej Chemkostav aréne – proti desiatemu družstvu DHC Sokol Poruba a štvrtému Házená Kynžvart, takže osud má vo vlastných rukách. Vzhľadom na lepšiu bilanciu vzájomných duelov s Mostom stačí Michalovčankám , ktoré majú trojbodový náskok a oproti Baníku aj jeden odohraný duel navyše, raz vyhrať a raz remizovať.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Peter Brendza/iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022