MOL liga: Prehry Dunajskej Stredy i Stupavy

HC DAC Dunajská Streda i AHT HC Tatran Stupava neudržali tesné polčasové vedenie a v nedeľňajších zápasoch 23. kola MOL ligy žien 2021/2022 utrpeli prehry s českými súpermi.
Dunajskostredčanky nestačili na DHK Zora Olomouc, na ktorého palubovke podľahli tesne 28:29 (15:14). O osude vyrovnaného stretnutia rozhodla 57 sekúnd pred koncom Tereza Fryčáková. Hráčky HC DAC v ostatnom čase nezažívajú úspešné obdobie, keď z ostatných piatich ligových duelov vyhrali jeden, ale napriek tomu sú s prehľadom na 3. mieste tabuľky.
Viac ako 50 minút živili nádej na bodový zisk hádzanárky AHT HC Tatran Stupava, ktoré vyhrali I. polčas proti HK Hodonín 11:10 a ešte v 52. min zaostávali len 19:21. Zverenky Róberta Popluhára však už v závere nezdramatizovali koncovku napriek vylúčeniam i nepremeneným pokutovým hodom na strane súperiek. Stupava prehrala v priamom súboji o predposlednú priečku 20:25.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 23. kola MOL ligy žien 2021/2022:

AHT HC Tatran Stupava – HK Hodonín 20:25 (11:10)
Najviac gólov: Bahorecová 6, Kovácsová 5/1, Tornócziová 4 – Víchová 10/3, Cyganová 5/1, Krejčíková 4
pok. hody: 5/3 – 10/5, vylúčené: 5 – 6, rozhodovali: Majstrík a Michal Nagy (obaja SR), 120 divákov

DHK Zora Olomouc – HC DAC Dunajská Streda 29:28 (14:15)
Najviac gólov: Kubáčková 5, Kuxová a T. Fryčáková po 4, Jansová 4/2, Sovová 4/4 – R. Bíziková 6, E. Rajnohová a Hudáková po 5
pok. hody: 7/6 – 4/3, vylúčené: 3 – 5, ČK: 42. Hudáková (DAC), rozhodovali: Kichner a Vacula (obaja ČR)